تلاش اینتل برای درمان سرطان به وسیله پردازش ابری

تلاش اینتل برای درمان سرطان به وسیله پردازش ابری

همکاران سیستم – شرکت اینتل در طرح جدید خود به نام CCC امیدوار است درمان سریعی برای بیماری سرطان کشف کند.شرکت اینتل که بیشتر در زمینه تولید سخت‌افزارهای رایانه‌ای فعالیت دارد، در پروژه‌ای جالب قصد دارد با استفاده از ابزارهای تحلیل داده و سیستم پردازش ابری، سرطان را درمان کند.
در همین راستا اینتل همکاری‌هایی با دانشگاه علوم و سلامت اورگان (Oregon Health and Science University که به اختصار OHSU نامیده می‌شود) آغاز کرده است.
به گزارش وبسایت theinquirer، در این پروژه مشترک که  (Collaborative Cancer Cloud)  و به اختصار CCC نام دارد، کادر بیمارستان، تحلیلگران و پژوهشگران با به اشتراک‌گذاری ژنوم، تصاویر و داده‌های بالینی بیمار می‌توانند به تحلیل اطلاعات پرداخته و روند معالجه بیمار مبتلا به سرطان را سرعت بخشند.
در این روش خلاقانه، پزشکان می‌توانند روش‌های درمانی را برای هر یک از بیماران به طور خاص و جداگانه مورد استفاده قرار دهند.
به گفته یکی از مسئولان اینتل هدف از این طرح، تولید مجموعه عظیمی از داده‌های مبتنی بر ژنوم انسانی است که  در خصوص بیماری سرطان به پژوهشگران و پزشکان کمک کند.
وی ابراز امیدواری کرد که  این طرح در آینده بتواند نقشه‌برداری و تعیین توالی ژنوم انسان را ظرف یک روز انجام دهد. در حال حاضر تهیه نقشه ژنوم هر بیمار چند سال طول می‌کشد.
بر اساس این گزارش، اینتل و دانشگاه OHSU تا اوایل سال آینده با دو موسسه بزرگ سرطان همکاری‌های خود را در همین زمینه آغاز خواهند کرد.
براین دروکر (Brian Druker) یکی از محققان دانشگاه OHSU گفت ما به خاطر دسترسی منحصر به فردی که اینتل برای ایجاد یک اکوسیستم گسترده در اختیار دارد، این شرکت را به عنوان همکار خود در طرح مبارزه با سرطان انتخاب کرده‌ایم.