تقاضا برای استخدام متخصصان پردازش ابری در حال افزایش است

همکاران سیستم- برآوردهای موسسه پژوهشی آی دی سی نشان می‌دهد در دنیای آی تی تقاضا برای استخدام افراد دارای مهارت‌های مرتبط با فناوری‌های پردازش ابری در حال افزایش است.
به گزارش وب سایت cio-today، موسسه آی دی سی در گزارشی پیش‌بینی کرده است که فرصت‌های شغلی مرتبط با فناوری پردازش ابری تا سال ۲۰۱۵ به طور متوسط سالیانه ۲۶ درصد رشد خواهد یافت. اما فقدان مهارت و گواهینامه‌های لازم باعث خواهد شد بسیاری از این جایگاه‌های شغلی بلاتصدی و خالی بماند.
موسسه آی دی سی که این برآورد‌ها را به سفارش شرکت مایکروسافت انجام داده، گفته تا سال ۲۰۱۵ حدود ۷ میلیون فرصت شغلی مرتبط با فناوری‌های پردازش ابری در جهان وجود خواهد داشت. مدیران کارگزینی بخش‌های آی تی به محققان آی دی سی گفته‌اند در سال ۲۰۱۲ حدود 7. 1 میلیون فرصت شغلی مرتبط با فناوری‌های پردازش ابری فقط بدین دلیل بلاتصدی مانده بود که اکثر مراجعان و کارجویان فاقد مهارت و تربیت شغلی مناسب در این زمینه بودند.
پیش‌بینی رشد ۲۶ درصدی برای فرصت‌های شغلی مرتبط با فناوری‌های پردازش ابری در حالی صورت می‌گیرد که اداره آمارهای کار در آمریکا پیش‌بینی کرده است دیگر فرصت‌های شغلی در دنیای آی تی تا سال ۲۰۲۰ رشد سالانه‌ای بین ۱. ۱ تا 7. 2 درصد خواهند داشت.
بر اساس گزارش آی دی سی، یکی از دلایل افزایش تقاضا برای استخدام نیروهای دارای مهارت‌های مرتبط با فناوری پردازش ابری این است که دو سوم از کسب و کارهای مورد مطالعه در حال حاضر یا از این فناوری‌ها استفاده می‌کنند و یا برای استفاده از آن در آینده‌ای نزدیک برنامه ریزی می‌کنند. بیش از ۵۰ درصد از کسب و کار‌ها نیز گفته‌اند پردازش ابری از اولویت‌های بسیار مهم آن‌ها خواهد بود.
شرکت مایکروسافت که حامی این پژوهش بوده است، نیز اعلام کرده قصد دارد برنامه خود در زمینه صدور گواهینامه و مجوز برای افراد دارای مهارت‌های مرتبط با فناوری‌های پردازش ابری را تغییر دهد. این شرکت قصد دارد در زمینه مهارت‌های مربوط به سیستم عامل ویندوز ۸ گواهینامه‌هایی صادر و در آن بر حوزه‌های مختلف پردازش ابری نیز تمرکز کند. این شرکت اخیراً طرحی با نام آکادمی مجازی مایکروسافت را نیز راه اندازی کرده است که در آن منابع آموزشی مختلف را در اختیار متخصصان آی تی قرار می‌دهد.