تقاضاها برای استخدام متخصصان لینوکس در حال افزایش است

تقاضاها برای استخدام متخصصان لینوکس در حال افزایش است

همکاران سیستم- برآوردها نشان می‏‌دهد تقاضاها برای استخدام متخصصان سیستم عامل لینوکس به خاطر رواج استفاده از پلت‏فرم‌‏های ابری منبع‌‏باز و بروز آسیب‏‌پذیری‏‌های امنیتی مثل خونریزی قلبی در حال افزایش است.

به گزارش وب‏سایت theinquirer، گزارش بنیاد لینوکس نشان می‏‌دهد رواج استفاده از پلت‏فرم‏‌های پردازش ابری منبع‌‏بازی مثل OpenStack و CloudStack و بروز حفره‏‌های امنیتی مثل خونریزی قلبی (Heartbleed) افزایش یافته است. این بنیاد که یافته‌‏های خود را در قالب گزارشی درباره مشاغل مرتبط با سیستم عامل لینوکس ارائه کرده است، مدعی شده است ۹۲ درصد از مدیران بخش کارگزینی کسب و کارها در شش ماه آینده قصد استخدام متخصصان آشنا با سیستم عامل لینوکس هستند. این رقم در مقایسه با دوره مشابه سال ۲۰۱۴ حدود ۴ درصد افزایش یافته است. بنیاد لینوکس از طریق پیمایشی که با همکاری وب‏سایت کاریابی Dice انجام داده است، به این نتایج دست یافته است. در این پیمایش بیش از هزار نفر از مدیران کارگزینی و بیش از ۳۴۴۰ نفر از متخصصان لینوکس شرکت کرده‌‏اند.

بر اساس این یافته‏‌ها، حدود ۸۸ درصد از شرکت‌‏کنندگان در این پیمایش یافتن متخصصان دارای مهارت کار با لینوکس را دشوار دانسته‌‏اند. به نظر می‌‏آید دلیل این امر این است که افراد دارای تخصص‏‌های مرتبط با فناوری‌‏های پردازش ابری، امنیتی و شبکه‏‌های تحت نرم‌‏افزار به سرعت فرصت شغلی مورد نظر خود را می‏‌یابند. نتایج این مطالعه نیز نشان می‏‌دهد ۴۲ درصد از مدیران کارگزینی به دنبال متخصصانی هستند که در زمینه پلت‏فرم‏‌های ابری OpenStack و CloudStack دارای مهارت باشند. ۲۳ درصد نیز گفته‌‏اند برخورداری از مهارت‏‌های امنیتی برایشان در اولویت قرار دارد.

در این گزارش تصریح شده است بروز آسیب‌‏پذیری‌‏های امنیتی مثل پدیده موسوم به خونریزی قلبی که در سال ۲۰۱۴ کشف شد، باعث افزایش تقاضاها برای تخصص‌‏های مرتبط با لینوکس شده است. در این میان بویژه مهارت‏‌هایی مورد احتیاج است که به کمک آنها بتوان امنیت طرح‌‏های زیرساختاری بزرگ را ارتقا داد.