تاکید پژوهشگران بر ضرورت توجه کسب و کارها به تهدیدات سایبری

تاکید پژوهشگران بر ضرورت توجه کسب و کارها به تهدیدات سایبری

همکاران سیستم- مطالعه‌ای که اخیراً توسط شرکت IBM انجام شده است نشان می‌دهد مدیران امنیت کسب و کارها فکر می‌کنند سازمان آن‌ها در جنگ علیه مجرمان سایبری بازنده خواهد شد.به گزارش وب‌سایت zdnet، مطالعه‌ای که توسط شرکت IBM انجام گرفته است نشان می‌دهد بخش زیادی از مدیران امنیت کسب و کارها نگرانند که مبادا سازمان متبوع آن‌ها بازی را به مجرمان سایبری ببازد. در این مطالعه ۶۰ درصد از پاسخگویان گفته‌اند احساس می‌کنند سازمان آن‌ها در جنگ علیه مجرمان سایبری خلع سلاح شده است. حدود ۸۰ درصد از مدیران امنیت کسب و کارها که در این مطالعه شرکت کرده‌اند بر این باورند که تهدیدات سایبری بیرونی علیه کسب و کار آن‌ها در حال افزایش است.

پژوهشگران IBM معتقدند سازمان‌ها باید منابع بیشتری را صرف کاهش مخاطرات ناشی از تهدیدهای بیرونی کنند. برندان هانیگان، مدیر واحد امنیت شرکت IBM گفته است مدیران امنیت کسب و کارها موقعیت قدرتمندی کسب کرده‌اند و می‌بایست از این موقعیت به منظور افزایش تاثیرگذاری خود برای حصول نتایج بهتر استفاده کنند. وی توصیه کرده است مدیران امنیت کسب و کارها پشتیبانی از دارایی‌های اساسی سازمان، تمرکز بر هوشمندی اطلاعاتی و جذب استعدادهای صنعتی برای ارتقای سطح تلاش‌ها و فعالیت‌های داخلی را در اولویت قرار دهند.

مطالعه IBM همچنین نشان می‌دهد اکثر سازمان‌ها از تمهیدات امنیتی که در حوزه فناوری‌های پردازش ابری اتخاذ کرده‌اند، بهره برده‌اند اما در زمینه امنیت ابزارهای همراه اقدامات جدی انجام نداده‌اند. حدود نیمی از پاسخگویانی که در این مطالعه شرکت کرده‌اند گفته‌اند سازمان آن‌ها رویکرد امنیتی مشخصی برای مدیریت ابزارهای همراه اتخاذ نکرده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *