تاکید شرکت Infor بر فرایندهای کاربر-محور در طراحی نرم‌افزارهای کسب و کار

تاکید شرکت Infor بر فرایندهای کاربر-محور در طراحی نرم‌افزارهای کسب و کار

همکاران سیستم- شرکت Infor، یکی از عرضه‌کنندگان نرم‌افزارهای کسب وکار در آمریکا قصد دارد از طراحی فضای ادارات و محیط کار خود به عنوان یک قابلیت راهبردی برای تحقق فرایند مصرف‏کننده-محوری استفاده کند.به گزارش وب‌سایت zdnet، شرکت Infor با هدف مصرفی‌سازی محصولات و خدمات ویژه کسب و کارها طراحی ساختمان‌های مرکزی خود را طوری تغییر داده است که در آن‌ها کاربران و مصرف‌کنندگان نهایی محصولات در کنار مدیران قرارمی‌‌گیرند و در فرایندهای اصلی طراحی نرم‌افزارها دخالت می‌کنند.
مصرفی‌سازی یا مصرف‏کننده-‏محوری (consumerization) به فرایندی گفته می‌شود که در آن شرکت‌های تولیدکننده فناوری در هنگام طراحی محصولات خود در درجه اول بر روی نیازها و خواسته‌های مصرف‌کنندگان و کاربران عادی تمرکز می‌کنند و سپس به نیازهای شرکت‌ها و کسب و کارها توجه می‌کنند. این فرایند باعث می‌شود محصولات و راهکارهای کسب و کار نیز بیش از هر چیز بر مبنای نیازهای مصرف‌کنندگان و کاربران نهایی طراحی شود. هم‌اکنون شرکت‌هایی مثل سیلزفورس، اوراکل، مایکروسافت و سپ سرمایه‌گذاری‌های چشمگیری در این حوزه انجام داده‌اند. شرکت Infor نیز در این میان کوشیده است بین راهکارهای نرم‌افزاری و طراحی ادارات و دفاتر خود ارتباط خاصی برقرار کند.
بر اساس این گزارش، ساختمان مرکزی شرکت Infor در نیویورک طوری طراحی شده است که مدیران ارشد این شرکت در مکانی که نزدیک به اتاق انتظار مشتریان و بازدیدکنندگان است می‌نشینند و کار خود را انجام می‌دهند. این مدیران برای خود دفتر خصوصی و مجزایی ندارند، بلکه همه آن‌ها دور یک میز که در وسط سالن قرار گرفته است، می‌نشینند. نزدیک سالن مدیران نیز یک فضای باز نسبتاً وسیع وجود دارد که متعلق به تیم طراحی شرکت Infor است.
شرکت Infor اداره مرکزی خود در نیویورک را طوری طراحی کرده است که بازدیدکنندگان سه پیام از آن برداشت کنند. اول اینکه طراحی یکی از قابلیت‌ها و توانمندی‌های اساسی شرکت‌ها است. دوم اینکه کار جمعی بیش از هر چیز یک سبک فرهنگی است و سوم اینکه مدیران به مشتریان نزدیک هستند.
Infor معقتد است طراحی‌هایی از این دست باعث می‌شود نرم‌افزارهای تولیدی جذابیت بیشتری به خود بگیرد، کاربرپسندتر شود و کارایی آن‌ها افزایش یابد. طراحی نرم‌افزارهایی که به کمک آن‌ها بتوان فرایندهای کسب و کار را مورد بازنگری قرار داد و در عین حال از ایجاد وقفه در عملیات شرکت جلوگیری کرد، مستلزم این است که طراحان نرم‌افزار درک صحیحی از محیط و نحوه کار کاربران نهایی داشته باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *