تایپ‌اسکریپت مایکروسافت چهارمین زبان محبوب جهان شد

زبان برنامه نویسی تایپ‌اسکریت مایکروسافت که در اصل مجموعه کامل‌تر جاوااسکریپت محسوب می‌شود توانست در پلتفرم کدگذاری مشترک GitHub عنوان چهارمین زبان محبوب کدگذاری جهان در سال 2020 را به خود اختصاص دهد.
صعود قابل ملاحظه تایپ‌اسکریپت مایکروسافت در گزارش Octoverse مرکز GitHub مربوط به سال 2020 که به تازگی منتشر شده است، بسیار مورد توجه قرار گرفت. پیش از این در سال 2016 میلادی تایپ‌اسکریپت هنوز در جمع 10 زبان برتر GitHub نیست و با این وجود توانست در سال 2018 میلادی عنوان هفتم این لیست را از آن خود کند و طی سال گذشته با پشت سر گذاشتن زبان‌های #C، PHP و ++C عنوان چهارم را به دست آورد. سه زبان برتر امسال به ترتیب جاوااسکریپت، پایتون و جاوا انتخاب شدند.

مایکروسافت تایپ اسکریپت
تایپ‌اسکریپت در اصل تلاش مایکروسافت برای ارتقا زبان برنامه نویسی جاوااسکریپت محسوب می‌شود که یک نوع سیستم استاتیک را با قابلیت کامپایل شدن با جاوااسکریپت معرفی می‌کند.
شرکت مایکروسافت زبان برنامه نویسی تایپ‌اسکریپت را سال 2012 میلادی دو سال پس از آنکه در محیط داخلی آن را توسعه می‌داد، به صورت عمومی عرضه کرد. این زبان برنامه نویسی اواخر دسامبر امسال 10 ساله می‌شود.

منبع: Zdnet