تأکید گارتنر بر لزوم توجه شرکت‏‌ها به فناوری‏‌های نوین

تأکید گارتنر بر لزوم توجه شرکت‏‌ها به فناوری‏‌های نوین

همکاران سیستم- شرکت گارتنر اعلام کرده است شرکت‏‌هایی که نتوانند به موازات پیشرفت‏‌های صورت گرفته در دنیای فناوری تغییر کنند، به جمع شرکت‏‌های ورشکسته و رو به زوالی مثل کداک، بلک بری و وانگ خواهند پیوست.
به گزارش وب‏‌سایت computerworld، تحلیل‏گران شرکت پژوهشی گارتنر در یکی از کنفرانس‌‏های بزرگ این شرکت که با محوریت موضوعات مربوط به صنعت آی تی در آمریکا برگزار شده است، هشدار داده‏‌اند که شرکت‏‌ها و کسب و کار‌ها باید همگام با پیشرفت‏‌های صورت گرفته در دنیای آی تی حرکت کنند. رشد انفجارگونه داده‏‌ها و اطلاعات، افزایش استفاده از حسگر‌ها در مناطق و اماکن مختلف و فناوری چاپ سه بعدی از جمله پیشرفت‏‌هایی مورد اشاره شرکت گارتنر هستند. تحلیل‏گران گارتنر گفته‌‏اند شرکت‏‌هایی که نتوانند خود را با آهنگ پیشرفت این فناوری‏‌ها هماهنگ کنند، به سرنوشت شرکت‌‏هایی مثل کُداک، بلک بری و وانگ که نتوانستند نیروهای جدید حاکم بر بازار فناوری را بشناسند، دچار خواهند شد. تحلیل‏گران این شرکت همچنین هشدار داده‏‌اند مدیران آی تی سازمان‏‌ها که خود را با فناوری‏‌های جدید سازگار نکنند، در ‌‌نهایت به متصدی سیستم‌‏های قدیمی و خارج از رده تبدیل خواهند شد.
برآوردهای این شرکت پژوهشی نشان می‌‏دهد که کسب و کارهای تجاری در سال ۲۰۱۴ حدود ۸. ۳ میلیارد دلار در بازارهای آی تی هزینه خواهند کرد که این رقم ۶. ۳ درصد بیشتر از سال جاری خواهد بود. البته این خبر لزوماً برای همه عرضه‌‏کنندگان محصولات و خدمات آی تی خوشایند نخواهد بود، چرا که دو سوم از شرکت‏‌هایی که در مطالعه گارتنر شرکت کرده‌‏اند گفته‌‏اند قصد دارند تأمین‏‌کنندگان خدمات آی تی خود را تا سال ۲۰۱۷ تغییر دهند.
تحلیل‏گران آی تی در این کنفرانس پیش‌‏بینی کرده‌‏اند که فناوری تراشه‌‏های حسگر و ابزارهای روبوتیک از جمله مهم‌ترین فناوری‏‌ها در سال‏‌های آینده خواهد بود. بر اساس گفته آن‌ها، عصرِ آینده عصرِ اقتصاد صنعتی دیجیتالی است و ممکن است بسیاری از شرکت‏‌های مطرحی مثل سیسکو، اوراکل و مایکروسافت که در دنیای آی تی امروز پیشتاز هستند، در اقتصاد صنعتی دیجیتالی جدید استیلای خود را از دست بدهند.