به‌روزرسانی Cloud SQL برای پلتفرم ابری گوگل

به‌روزرسانی Cloud SQL برای پلتفرم ابری گوگل

همکاران سیستم- خدمات پردازش ابری گوگل موسوم به Cloud Platform با عرضه نسخه بتا از نسل دوم ستم Cloud SQL به‌روز شد تا امکان مدیریت پایگاه‌های داده مبتنی بر MySQL فراهم شود.

به گزارش وبسایت ZDnet، گوگل این به‌روزرسانی را با طعم‌های مختلف خود را توصیف کرده است و به عنوان مثال یکی از سرویس‌های مربوطه «MySQL وانیلی» نام دارد که به گفته «برِت هستِربِرگ» مدیر تولید مرکز Cloud Platform گوگل، برای آرامسازی مراکز داده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هستِربِرگ با انتشار مطلبی روی وبلاگ رسمی گوگل توضیح داد: «این سرویس به شما امکان می‌دهد به کمک گوگل فرآیندهای زمان‌بر از جمله نصب وصله‌های امنیتی، در اختیار گرفتن به‌روزرسانی‌ها مدیریت نسخه‌های پشتیبان و پیکربندی مجدد سیستم را کنار بگذارید. بنابراین می‌توانید تمرکز خود را به ساخت ابزارهای کارآمد معطوف کنید».

نخستین نسخه از سیستم Cloud SQL با مدیریت کامل تحت خدمات گوگل سال ۲۰۱۱ عرضه شد. بنابراین کاربران سازمان برای در اختیار گرفتن نسل دوم این سرویس مدت زیادی را منتظر ماندند.

پیش‌بینی شده است که نسخه جدید قابلیت‌های اجرایی بیشتری را ارایه دهد و توان عملیاتی آن ۷.۵ برابر بیشتر باشد. همچنین گفته شده است که این نسخه جدید تا ۲۰ برابر ظرفیت بیشتری را به مشتریان سازمانی ارائه می‌دهد.