به‌روزرسانی «ویندوز 95» برای علاقمندان به سیستم عامل قدیمی مایکروسافت

همکاران سیستم – سیستم «ویندوز 95» که نخستین بار سال گذشته معرفی شد هم اکنون یک به‌روزرسانی جامع را توسط توسعه دهنده خود یعنی «فلیکس ریزبرگ» در اختیار گرفته است.

نسخه 1 سیستم عامل «ویندوز 95» نخستین بار در آگوست 2018 روی مرکز GitHub عرضه شد و هوادران سیستم عامل قدیمی مایکروسافت این فرصت را در اختیار گرفتند تا بار دیگر به دهه 1990 میلادی برگردند و نرم‌افزارهایی از جمله وُردپَد، ام‌اس پینت، و مانیزویپر را در محیط ویندوز 95 در اختیار بگیرند. با این وجود در نسخه اولیه نرم‌افزار مذکور برخی محدودیت‌ها وجود داشت که از جمله آنها میشد به عدم اجرای مرورگر اینترنتی «اینترنت اکسپلورر» اشاره کرد.

نسخه جدید سیستم عامل قدیمی ویندوز 95 که هم اکنون عرضه شده است یک مرورگر اینترنتی را به صورت پیش‌فرض شامل می‌شود که در اصل «اینترنت اکسپلورر» مایکروسافت نیست و از آن با نام «نت‌اسکِیپ 2.0» یاد می‌کنند که این نرم‌افزار دقیقا در سال 1995 میلادی عرضه شده است.

ولی به‌روزرسانی مذکور به این مرحله ختم نمی‌شود. این ویرایش جدید همچنین از قابلیت‌های صوتی هم پشتیبانی می‌کند و بنابراین تمام کاربرانی که با سیستم عامل ویندوز 95 آشنایی دارند به راحتی می‌توانند افکت‌های صوتی را برای شنیدن موسیقی مورد علاقه خود در اختیار بگیرند. این محصول جدید همچنین چند بازی را به همراه چند اپلیکیشن به صورت پیش‌فرض شامل می‌شود و در دیسک مجازی خود حافظه 500 مگابایتی را در اختیار کاربران می‌گذارد. توسعه دهنده این محصول همچنین کلید Reset را هم به آن اضفه کرده است و دستگاه‌های High-DPI هم آسان‌تر پشتیبانی می‌کند.

منبع: zdnet