به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ موبایلی بدون حضور اپراتورها

به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ موبایلی بدون حضور اپراتورها

همکاران سیستم- در مطلبی که اوایل ماه جاری روی وبلاگ رسمی مایکروسافت منتشر شد، این شرکت اعلام کرد که «فرآیند مستمر به‌روزرسانی برای تمام دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ از جمله تلفن‌های همراه انجام می‌شود» و یکی از خبرنگاران سایت ZDNet به نقل از مایکروسافت تایید کرد که این مسئله به معنی در اختیار گرفتن آنچه که توقع داشتیم خواهد بود. به عبارت دیگر تمام دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ به صورت همزمان با نسخه اصلی به‌روزرسانی‌ها را دریافت می‌کنند.
وبسایت pcworld به نقل از Zdnet گزارش داد که اپراتورهای موبایلی که وظیفه عرضه گوشی‌های هوشمند جدید را برعهده دارند همچنان به‌روزرسانی‌های مربوط به ویندوز ۱۰ را آزمایش خواهند کرد، ‌اما این به‌روزرسانی‌ها به صورت یکجا و بدون در نظر گرفتن نقش اپراتورها عرضه خواهد شد.
سیاست به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ مایکروسافت با فرآیندی که برای اندروید دنبال می‌شود کاملا متفاوت است. در سیستم‌عامل اندروید اوپراتورهای موبایلی و کارخانه‌های تولیدکننده گوشی هوشمند تعیین می‌کنند که کدام گوشی به‌روزرسانی را دریافت کند که البته اپل هم برای عرضه به‌روزرسانی‌های iOS فرآیند مشابه را پیش می‌گیرد.
این خبر جدید به این معنی خواهد بود که گوشی‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ به‌روزرسانی‌های امنیتی مهم را به سرعت و بدون در نظر گرفتن نقش اپراتورها در اختیار می‌گیرند.
اگرچه مایکروسافت گفته است که گوشی‌های مبتنی بر ویندوز ۱۰ به صورت هم‌زمان به‌روزرسانی‌ها را دریافت می‌کنند، اما ممکن است که شما نتوانید فورا روی گوشی خود ویندوز ۱۰ در اختیار بگیرید. سایت ZDNet گزارش داده که ممکن است چند ماه طول بکشد تا اوپراتورها نسخه جدید ویندوز ۱۰ را برای تمام دستگاه‌های تحت پوشش خود عرضه کنند.