به‌روزرسانی رایگان سازمان‌های کوچک به ویندوز ۱۰ آسان می‌شود

به‌روزرسانی رایگان سازمان‌های کوچک به ویندوز ۱۰ آسان می‌شود

همکاران سیستم- مایکروسافت از جزییات طرحی خبر داد که به سازمان‌های کوچک و متوسط (SMB) کمک می‌کند تا به راحتی بتوانند سیستم عامل خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا دهند.
به گزارش وبسایت theinquirer، «مَت بارلو» مدیر مرکز بازاریابی دستگاه‌ها و استودیوهای مایکروسافت روی وبلاگ این شرکت توضیح داد پیغام Get Windows ۱۰ برای بسیاری از رایانه‌های سازمانی مبتنی بر ویندوز ۷ و ویندوز ۸.۱ منتشر می‌شود تا بتوانند این به‌روزرسانی را انجام دهند.

او توضیح داد:‌ «به منظور به‌روزرسانی آسان و رایگان برای بسیاری از سازمان‌های کوچک، ما به زودی اپلیکیشن Get Windows ۱۰ را برای این مراکز منتشر می‌کنیم». این اپلیکیشن برای آن دسته از کاربرانی ارایه می‌شود که نسخه Pro سیستم عامل ویندوز را در اختیار دارند و به‌روزرسانی‌های خود را به صورت مستقیم از مایکروسافت دریافت می‌کنند. این افراد می‌بایست عضو دامنه Active Directory باشند.

خبر خوب این است که مایکروسافت اصرار چندانی ندارد تا کاربران سازمانی را برای انجام این به‌روزرسانی مجبور کند و بر این اساس روش‌های فراوانی وجود دارد تا کاربران بتوانند این پیغام را نادیده بگیرند.

مقاله‌ای که مایکروسافت منتشر کرده است به صورت صریح جزییات مربوط به توقف فرآیند دریافت پیغام Get Windows ۱۰ روی رایانه‌ها را توضیح می‌دهد. در این زمینه می‌توان تغییرات مربوط به بخش تنظیمات رجیستری، در اختیار گرفتن سیاست‌های گروهی برای بخش Active Domain و غیرفعال کردن بخش به‌روزرسانی‌های خودکار را در اختیار گرفت.