بنتلی اتومبیل‌های جدید خود را با چاپ‌گر سه بعدی تولید می‌کند

شرکت خودروسازی «بنتلی موتورز» درحال گسترش قابلیت چاپ سه بعدی خود برای تولید هزاران قطعه است و در این راستا تصمیم به سرمایه‌گذاری 3 میلیون پوندی دارد.

با این روند خودروساز انگلیسی ظرفیت تولید مازاد (AM) را در مقر اصلی شرکت خود واقع در شهر کرو انگلستان تا دو برابر افزایش می‌دهد.

توسعه چرخه تولید بنتلی برمبنای چاپ‌گرهای سه‌ بعدی همچنین به این شرکت کمک می‌کند تا از فناوری‌های پیشرفته برای تولید قطعات چاپ شده سه بعدی خودرو و حتی شخصی‌سازی هرچه بیشتر اتومبیل‌های مخصوص مشتری‌های خود استفاده کند.

«پیتر بوش» از اعضای هیئت مدیره بنتلی در این خصوص گفت: «همان‌طور که به آینده نگاه می‌کنیم، پتانسیل قابل ملاحظه برای به‌کارگیری فناوری‌های پیشرفته را در اختیار داریم که از جمله آنها می‌توان به توانایی بیشتر برای شخصی‌سازی قطعات برای مشتریان و ارتقاء بیشتر برنامه‌های شخصی‌سازی محصولات در هر خودرو اشاره کرد».

سیستم مازاد تولید مدل‌های سه بعدی 3D CAD را به اجزای فیزیکی تبدیل می‌کند و به عنوان یکی از سریع‌ترین فناوری‌های در حال توسعه در جهان شناخته می‌شود.

گروه تحقیق و توسعه نوآورانه بنتلی پیش از این طیف گسترده‌ای از اقلام را برای تولید با چاپگرهای سه‌ بعدی شناسایی کرده بود که از مهم‌ترین آنها می‌توان ابزارهای کمکی در محل کار برای کارمندان خط تولید خودرو از جمله بلوک‌های سنباده سبک وزن را مثال زد.

منبع: itp