بزرگ‌ترین قرارداد پردازش ابری دنیا با مایکروسافت بسته شد

بزرگ‌ترین قرارداد پردازش ابری دنیا با مایکروسافت بسته شد

همکاران سیستم- به گزارش وب سایت informationweek، طی قراردادی که می‌توان آن را بزرگ‌ترین قرارداد حال حاضر در فضای پردازش ابری دانست، «سازمان امور سربازان و نظامیان بازنشسته آمریکا» بیش از ۶۰۰ هزار کاربر خود را به سرویس پست الکترونیکی پردازش ابری مایکروسافت و خدمات وابسته به آن منتقل می‌کند.
این قرارداد ۵ ساله که ارزش آن ۳۶ میلیون دلار محاسبه شده است، در بخش نخست ۱۵ هزار کارمند این سازمان را تحت پوشش قرار می‌دهد تا بر اساس آن از سرویس همکاری پردازش ابری دولتی مایکروسافت بهره ببرند. سرویس Office ۳۶۵ for Government ابزار دیگری است که طی این قرارداد ۵ ساله مابقی ۶۰۰ هزار نفر از آن بهره‌مند می‌شوند.
این سازمان دولتی ابزار Office ۳۶۵ را برای پست الکترونیکی، تقویم الکترونیکی، ارسال پیام‌های فوری، اینترنت و کنفرانس‌های ویدیویی به کار می‌برد. در این اقدام ابزارهای همکاری Office و سیستم SharePoint به کار گرفته می‌شوند.
سازمان امور بازنشستگان نظامی آمریکا به جای همکاری مستقیم با مایکروسافت، قراردادی را با مرکز HP Enterprise Services منعقد کرده است که این مرکز به عنوان شریک توسعه دهنده خدمات و رفع‌کننده مشکلات در سرویس‌ها فعالیت می‌کند.
به طور کلی باید توجه داشت که سازمان یاد شده سابقه طولانی در همکاری با شرکت مایکروسافت دارد. به عنوان مثال، این آژانس یک قرارداد سازمانی ۵ ساله با مایکروسافت منعقد کرده است که بر اساس آن به طیف وسیعی از محصولات مایکروسافت دسترسی پیدا می‌کند.