بزرگترین تلویزیون دنیا ساخته شد

بزرگترین تلویزیون دنیا ساخته شد

همکاران سیستم- شرکت ژاپنی پاناسونیک با رونمایی از تلویزیون 145 اینچی پلاسما با کیفیت 8 هزار پیکسلی توانست رکورد جدیدی را در این زمینه به جا بگذارد و جایگزین تلویزیون 85 اینچی 8 هزار پیکسلی شرکت شارپ شود.

به گزارش سایت pcworld این تلویزیون عظیم‌الجثه که به دنبال همکاری‌های پاناسونیک و شرکت رسانه‌ای NHK ساخته شده است، قادر است تصاویر را با کیفیت 7680 در 4320 پیکسل به نمایش بگذارد و گفته می‌شود نخستین تلویزیون جهان محسوب می‌شود که نمایشگر آن می‌تواند از خود نور تولید کند و به عبارت دیگر به نور پس‌زمینه نیاز ندارد. در مقابل، تلویزیون‌های HDTV کنونی در نهایت قادر به پخش تصاویر با کیفیت 1920 در 1080 پیکسل هستند.

شرکت پاناسونیک همچنین ادعا می‌کند که تلویزیون جدید آن نور را بدون چشمک زدن به نمایش می‌گذارد که البته به گفته کارشناسان ساخت تلویزیونی با این قابلیت در اندازه 145 اینچ بسیار دشوار است.

این گیرنده تلویزیونی که بر مبنای فناوری Super Hi-Vision ساخته شده است، با عنوان تلویزیون فوق باکیفیت نیز شناخته می‌شود و هم‌اکنون نمونه آزمایشی آن ساخته شده است و پیش‌بینی می‌شود که برای استفاده از نسخه نهایی آن باید چند سالی منتظر ماند.