بالا گرفتن رقابت در عرصه جهانی نرم‌افزارهای CRM

بالا گرفتن رقابت در عرصه جهانی نرم‌افزارهای CRM

همکاران سیستم- رقابت در عرصه جهانی ابزارهای CRM با اقدامات اخیر شرکت اوراکل مبنی بر خرید شرکت نرم‌افزاری RightNow بالا گرفته است. این در حالی است که پررنگ‌تر شدن حضور شرکت‌هایی از جمله مایکروسافت و RedHorse Systems در این عرصه بازار جهانی ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری(CRM) را داغ‌تر کرده است.

شرکت RedHorse Systems به تازگی ابزار هوشمندی تجاری(BI) جدیدی روانه بازار کرده است تا از راهکارهای CRM خود پشتیبانی کند. این شرکت برخلاف Salesforce.com که به عنوان بزرگترین توسعه دهنده ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری محسوب می‌شود، ابزارهای مدیریت ارتباط با مشتری را به صورت مبتنی بر رایانه در اختیار کاربران می‌گذارد. قابلیت‌های خودکار نسخه جدید نرم‌افزار سازمانی این شرکت اطلاعات را حتی زمانی که نرم‌افزار RedHorse  در حال اجرا نیست، به‌روز می‌کند.

به گفته کانی کوچ، موسس شرکت شرکت RedHorse، ابزارهای هوشمند تجاری هم‌اکنون به صورت گسترده در اختیار شرکت‌های کوچک قرار می‌گیرند که می‌تواند برای آن‌ها مزایای فراوانی را به همراه داشته باشد.

شرکت مایکروسافت نیز در عرصه نرم‌افزارهای CRM اقدمات قابل ملاحظه‌ای انجام داده است. این شرکت در اواخر ماه اکتبر نسخه جدید Dynamics CRM را مبتنی بر رایانه و فضای پردازش ابری روانه بازار کرد و قابلیت‌های مجموعه نرم‌افزاری Microsoft Office 365 را نیز به آن افزود.

تاکید اصلی آخرین نسخه از نرم‌افزار Dynamics CRM مایکروسافت بر قابلیت‌ها و ابزارهای اجتماعی است. براد ویلسون، از مدیران مرکز Microsoft Dynamics در این باره توضیح داد: «ما قابلیت‌های اینترنتی اجتماعی را ارایه می‌دهیم تا از این طریق به مشتریان و مراکز تجاری کمک کنیم تا ارتباطات اثرگذارتری را شکل دهند.»

theinfoboom