بازی موبایلی گوگل برای آموزش جاوا اسکریپت به کاربران خانگی

همکاران سیستم- شرکت گوگل ده‌ها خدمات و محصولات کاربردی محبوب دارد که البته برای هر کدام از آنها یک اپلیکیشن کاربردی ارایه شده است که ممکن است شما هرگز در مورد آن چیزی نشنیده باشید. بسیاری از این اپلیکیشن‌ها در ورکشاپ گوگل برای محصولات تجربی ارایه می‌شوند. ورکشاپ گوگل  Area ۱۲۰ نام دارد و علاقه‌مندان معمولا در آن حاضر می‌شوند تا برای سرگرمی،‌ با ابعاد مختلف فن‌آوری آشنا شوند.

با این وجود برای علاقه‌مندان به بازی موبایلی جدید Grasshopper که به تازگی در این ورکشاپ ارائه‌ شده شرایط به شکلی دیگر تعریف شده است. این بازی به شما کمک می‌کند با دنبال کردن پازل‌های سرگرم کننده مختلف بتوانید به صورت پایه استفاده از زبان برنامه‌نوسی جاوا اسکریپت را یاد بگیرید.
بازی موبایلی Grasshopper به سیستم Duolingo وابسته است و در اصل برای کاربرانی ارایه می‌شود که تجربه کمی از زبان برنامه‌نویسی دارند یا هیچ تجربه‌ای در این زمینه ندارند. این بازی شما را مجبور به کدنویسی نمی‌کند و مهم نیست که شما چقدر به کدنویسی علاقه داشته باشید.
زمانی که اپلیکیشن مربوطه را برای نخستین بار باز می‌کنید، از شما پرسیده می‌شود که آیا تا کنون تجربه‌ای در زمینه کدنویسی داشته‌اید یا خیر. پس از آن شما باید یک فرآیند آموزشی مختصر و کوتاه را دنبال کنید و سپس می‌توانید برنامه مربوطه را به طور کامل انجام دهید. البته بهبود سیستم کدنویسی از جمله اتفاقاتی است که هر روز در کنار این بازی می‌توانید آن را انجام دهید.
دوره‌های تعریف شده در بازی Grasshopper به صورت هوشمندانه طراحی شده‌اند و یک سری پازل و آزمون در مقابل شما ارایه می‌شوند به مرور دشوارتر می‌شوند.

 

منبع: phonearena