قدیمی‌ترین سرویس ابری AWS بازنشسته می‌شود

شرکت توسعه خدمات پردازش ابری AWS آمازون تصمیم دارد یکی از قدیمی‌ترین خدمات زیرساختی مبتنی بر فضای پردازش ابری خود موسوم به EC2-Classic را برای همیشه غیرفعال کند و بر این اساس به کاربران باقیمانده هشدار داده که هرچه سریع‌تر این سرویس را ترک کنند تا با اختلال و دشواری مواجه نشوند.

«جف بار» از مدیران ارشد AWS در این خصوص گفت: «سرویس EC2-Classic خدمات فراوانی برای ما عرضه کرد، ولی قرار است از این سرویس تقدیر کنیم و آن را بازنشسته کنیم».

سرویس EC2-Classic همراه با نسخه اصلی سرویس EC2 آمازون وارد بازار شد، ولی هم اکنون گفته شده برای حساب‌های کاربری ایجاد شده پس از آوریل 2013 پشتیبانی نمی‌شود.

در آن زمان کاربران سرویس EC2 از خدمات فضای ابری مجازی اختصاصی (VPC) بهره می‌بردند که در واقع یک بخش مجزا منطبق با خدمات AWS بود.

سرویس EC2-Classic به گونه‌ای طراحی شده که تمامی نمونه‌ها در یک شبکه واحد و مسطح که با سایر مشتریان به اشتراک گذاشته می‌شود را در اختیار کاربران می‌گذارد.

این سرویس برای برقراری ارتباط با منابع AWS در خدمات VPC آدرس‌های عمومی آی‌پی را که در آن زمان در دسترس بود به صورت تونلی در اختیار کاربران می‌گذارد.

لازم به ذکر است برای مشاغلی که هنوز از خدمات EC2-Classic بهره می‌برند؛ مهلت‌های مختلف در نظر گرفته شده است تا هرچه سریع‌تر آن را کنار بگذارند و آقای بار گفته که این روند به صورت تدریجی برای همه مشاغل دنبال می‌شود.

منبع: zdnet