بازار 332 میلیارد دلاری خدمات ابری عمومی در سال 2021

مرکز تحقیقاتی گارتنر در آخرین گزارش خود پیش‌بینی کرده که ارزش بازار جهانی خدمات پردازش ابری عمومی با رشد قابل‌ملاحظه در سال 2021 میلادی به 332 میلیارد دلار برسد که این رقم رشد 23.1 درصدی نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد.

نرم‌افزارهای-به‌عنوان-خدمات (SaaS) همچنان به عنوان بزرگترین بخش از این بازار باقی خواهند ماند و تقریبا 37 درصد درآمد بازار خدمات ابری عمومی در سال 2021 میلادی به این بخش اختصاص می‌یابد.

زیرساخت‌های-به‌عنوان-خدمات (IaaS) تقریبا یک‌چهارم این بازار را در اختیار می‌گیرند و سپس فرآیندهای سازمانی-به‌عنوان-خدمات (BPaaS) با تصاحب 15 درصد این بازار در رتبه بعدی قرار دارند.

این گزارش همچنین در زمینه بیشترین رشد هم اشاره می‌کند که دسکتاپ‌های-به‌عنوان-خدمات (SaaS) در سال 2021 میلادی رتبه نخست را خواهند داشت و ارزش بازار آنها نسبت به سال گذشته 67.7 درصد محاسبه می‌شود.

علاوه بر این بخش زیرساخت‌های-به‌عنوان خدمات نیز در این سال رشد 38.5 درصدی را تجربه می‌کنند.

مرکز تحقیقاتی گارتنر علام کرد ادامه همه‌گیری ویروس کرونا از جمله اتفاقاتی بود که مدیران اطلاعاتی در سازمان‌ها را ترغیب کرد بیش از هر زمان دیگر در این حوزه سرمایه‌گذاری کنند.

همان طور که خبرگزاری CNBC اوایل ماه جاری گزارش داد، مرکز توسعه خدمات پردازش ابری AWS آمازون و مایکروسافت همچنان بزرگترین بازیگران این عرصه محسوب می‌شوند.

این مراکز در جریان همه‌گیری ویروس کرونا بیشترین سهم از بازار جهانی دسکتاپ‌های مجازی را در اختیار داشته‌اند.

منبع: cloudcomputing-news