بازار 150 میلیارد دلاری خدمات امنیت سایبری در سال 2021

در حالی که میزان حملات سایبری در سراسر جهان رو به افزایش است، بسیاری از سازمان‌ها با ابزارها و نرم‌افزارهای امنیتی درآمدهای بیشتری را از آن خود می‌کنند.

مرکز تحقیقاتی گارتنر در تازه‌ترین گزارش خود پیش‌بینی کرد ارزش بازار جهانی خدمات امنیت اطلاعات و مدیریت ریسک طی سال جاری میلادی به 150.4 میلیارد دلار خواهد رسید که این رقم افزایش 12.4 درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

تحلیلگران گارتنر برای تدوین گزارش جدید خود به روندهای موجود در عرصه خدمات امنیتی اشاره کردند. در این گزارش گفته شد سازمان‌هایی که به حفظ نیروی کار از راه دور ادامه می‌دهند بیش از دیگر سازمان‌ها نیازمند استفاده از سیستم‌های امنیتی هستند.

در این میان بسیاری از سازمان‌ها تلاش می‌کنند فعالیت‌های خود را به فضای پردازش ابری انتقال دهند و آنها هم نیازمند محافظت از دارایی‌های آنلاین خود هستند. باید توجه داشت سیستم‌های امنیتی برای تاثیرگذاری هرچه بیشتر به طور فزاینده به هوش مصنوعی یادگیری ماشینی متکی خواهند شد.

«لاورنس پینگری» مدیر ارشد تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «سازمان‌ها همچنان با خواسته‌های امنیتی و نظارتی بر خدمات ابری عمومی و نرم‌افزارها به عنوان یک سرویس روبرو هستند. با نگاه رو به جلو درخواهیم یافت که سیگنال‌های اولیه بازار در مورد رشد خدمات اتوماسیون و دراختیار گرفتن هرچه بیشتر فناوری‌های یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی صورت گرفته است. سازمان‌ها برای مقابله با حملات سایبری فعالیت‌های شناسایی و پاسخ به تهدیدها را گسترش می‌دهند و بیش از هر زمان دیگر با استانداردهای موجود در این زمینه سازگاری پیدا می‌کنند».

منبع: techrepublic