بازار 135 میلیارد دلاری اپلیکیشن‌ها در سال 2021

میزان پرداخت هزینه از سوی کاربرن گوشی‌های هوشمند داخل اپلیکیشن‌های موبایلی طی سال 2021 میلادی نسبت به سال قبل 25 درصد افزایش یافته و بازاری بالغ بر 135 میلیارد دلار را به خود اختصاص داده است.

این اتفاق در حالی انجام شد که هم اکنون برای توسعه‌دهندگان فروشگاه‌‌های اپلیکیشن‌های اپل و گوگل قوانین دقیق‌تر و سخت گیرانه‌تر اعمال شده و با این وجود هیچ نشانی از کاهش ارزش این بازار به چشم نمی‌خورد.

همان‌طور که از قبل پیش‌بینی می‌شد فروشگاه «اپ استور» اپل از نظر درآمد در این عرصه پیشتاز است و در مقابل فروشگاه «گوگل پلی» از نظر دانلود تعداد اپلیکیشن‌ها عنوان نخست را به خود اختصاص داده است.

طبق گزارش تحلیلی مرکز تحقیقاتی App Annie، در سال 2021 میلادی کاربران سیستم عامل iOS اپل در مجموع 87.5 میلیارد دلار خرید کردند که این رقم 65 درصد از بازار 135 میلیارد دلاری اپلیکیشن‌ها را به خود اختصاص می‌دهد. در مقابل فروشگاه «گوگل پلی» با کسب درآمد 47.25 میلیارد دلاری و البته با تعداد بیشتر کاربران عنوان دومین این بازار را به خود اختصاص داد.

بررسی‌های شرکت تحلیلی Sensor Tower برای سال 2021 میلادی نیز تفاوت اندکی را در این بازار نشان داد. براساس این گزارش مشخص شد درآمد حاصل از اپلیکیشن‌های موبایلی در سال 2021 میلادی 133 میلیارد دلار برآورد می‌شود که در مقایسه با سال 2020 رشد 19.7 را نشان می‌دهد.

منبع: zdnet