بازار ۴ میلیارد دلاری نرم‌افزارهای کسب و کار در هند

بازار ۴ میلیارد دلاری نرم‌افزارهای کسب و کار در هند

همکاران سیستم- درآمد حاصل از فروش نرم‌افزارهای کسب و کار در کشور هند در سال ۲۰۱۴ به ۴ میلیارد دلار رسیده است.
بر اساس برآوردهای شرکت گارتنر، بازار نرم‌افزارهای کسب و کار در هند در سال ۲۰۱۴ با ۸.۳ درصد رشد به ۴ میلیارد دلار رسیده است. این گزارش نشان می‌دهد شرکت‌های مایکروسافت، اوراکل و IBM بر بازار نرم‌افزارهای کسب و کار در هند مسلط هستند. در سال ۲۰۱۴ حدود ۲۵ درصد از این بازار در اختیار شرکت مایکروسافت بوده است. سهم اوراکل نیز از این بازار ۱۳ درصد بوده است. شرکت IBM نیز از بازار هند ۱۲ درصد سهم داشته است. شرکت‌های SAP و VMware نیز به ترتیب سهمی ۸ درصدی و ۳ درصدی از این بازار داشته‌اند. سهم هر کدام از شرکت‌های ادوبی، CA Technologies، SAS و HP نیز از این بازار نیز یک درصد اعلام شده است. این شرکت‌ها در مجموع ۶۴ درصد از بازار نرم‌افزارهای کسب و کار هند را در اختیار داشته‌اند.
یکی از مدیران شرکت گارتنر در این باره گفته است: بازار نر‌م‌افزارهای کسب و کار در هند پویا و همیشه در حال تغییر است. رشد و ساختار این بازار تحت تاثیر عوامل و نیروهایی مثل خریدهای نامتمرکز، روند مصرفی‌شدن و استیلای ابزارهای همراه، تاثیرات ناشی از ظهور بازارهای جدید، استقرار سیستم‌های پردازش ابری و شکل گیری الگوهای جدید مصرف است.
به گفته پژوهشگران گارتنر، بازار نرم‌افزارهای کسب و کار در هند از بالاترین نرخ رشد در میان کشورهای موسوم به بریکز (BRICS) برخوردار است. منظور از بریک کشورهای هند، آفریقای جنوبی، چین، برزیل و روسیه است که دارای اقتصادهای نوظهور هستند. کشور برزیل از نظر رشد بازار نرم‌افزار با نرخ ۵.۴ درصد در رده بعد از هند ایستاده است. آفریقای جنوبی نیز این نظر با نرخ رشد ۴.۸ درصدی سوم است. بازار نرم‌افزار در چین نیز در سال ۲۰۱۴ با رشد ۳.۸ درصدی همراه بوده است. روسیه اما از این نظر وضع نامساعدتری داشته است، چرا که بازار محصولات نرم‌افزاری در این کشور شاهد اُفت ۶.۴ درصدی بوده است.