بازار نرم افزارهای امنیتی از مرز ۱۹ میلیارد دلار گذشت

بازار نرم افزارهای امنیتی از مرز 19 میلیارد دلار گذشت

همکاران سیستم- شرکت گارتنر اعلام کرده است بازار نرم افزارهای امنیتی در سال ۲۰۱۲ یک رشد ۷٫۹ درصدی را تجربه کرده است.

بر اساس گزارش شرکت پژوهشی گارتنر، مجموع درآمد عرضه کنندگان نرم افزارهای امنیتی در سال ۲۰۱۲ با رشد ۷٫۹ درصدی در مقایسه با سال پیش از آن، از مرز ۱۹ میلیارد دلار گذشته است. افزایش استفاده از ابزارهای همراه شخصی در محل کار و توجه کسب و کارها به تهدیدها و چالش‌های امنیتی این روند از جمله مهمترین دلایل رشد بازار نرم افزارهای امنیتی در سال ۲۰۱۲ اعلام شده است.

گزارش گارتنر نشان می‌دهد شرکت سایمانتک برترین عرضه کننده نرم افزارهای امنیتی در سال ۲۰۱۲ بوده است. درآمد این شرکت در سال گذشته میلادی با ۲٫۳ درصد رشد در مقایسه با سال ۲۰۱۱ به مرز ۳٫۷۵ میلیارد دلار رسیده است. سایمانتک در سال ۲۰۱۲ توانسته بیش از ۱۹ درصد از کل بازار نرم افزارهای امنیتی جهان را از آن خود کند.

در رتبه‌بندی گارتنر، شرکت مک کافی (McAfee) با سهم ۸٫۸ درصدی از بازار جهانی نرم افزارهای امنیتی در جایگاه دوم قرار دارد. درآمد این شرکت در سال گذشته با رشد خیره کننده ۳۷ درصدی به بیش از ۱٫۶۸ میلیارد دلار افزایش یافته است. شرکت‌های ترند میکرو (Trend Micro) و آی بی ام نیز که هر کدام به ترتیب ۶٫۱ درصد و ۵ درصد از درآمدهای این بازار را از آن خود کرده‌اند و در جایگاه‌های سوم و چهارم ایستاده‌اند. جایگاه پنجم این بازار نیز از آن شرکت ای ام سی است که ۳٫۷ درصد از این بازار را از آن خود کرده است. ارزیابی‌های گارتنر حاکی از این است که بیش از ۴۳ درصد از کل بازار نرم افزارهای امنیتی در اختیار این پنج شرکت است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *