بازار نرم‏افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری تا سال ۲۰۱۷ به ۳۶ میلیارد دلار می‌رسد

بازار نرم‏افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری تا سال 2017 به 36 میلیارد دلار می‌رسد

همکاران سیستم- شرکت گارتنر در جدیدترین ارزیابی‏های خود پیش‏بینی کرده‏ است که بازار جهانی راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) تا سال ۲۰۱۷ به ۳۶ میلیارد دلار خواهد رسید.

به گزارش گارتنر، بازار جهانی راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری از ۲۰٫۶ میلیارد دلار در سه ماهه اول امسال به ۳۶٫۵ میلیارد دلار در پایان سال ۲۰۱۷ میلادی خواهد رسید. این آمار و ارقام نشان می‏دهد بازار راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری در مقایسه با دیگر نرم‏افزارها و راهکارهای کسب و کار از رشد بیشتری برخوردار خواهد بود و تا آن زمان ۱۵٫۱ درصد رشد خواهد داشت. نرخ رشد بازار این نرم‏افزار در سه ماهه اول امسال ۹٫۷ درصد بوده است.

این شرکت پژوهشی پیش‏بینی کرده است امسال در مجموع ۳۰۴ میلیارد دلار در بازار راهکارها و نرم‏افزارهای کسب و کار هزینه شود که این رقم در مقایسه با رقم پیش‏بینی شده ۲۷۹ میلیارد دلاری سه ماهه اول رشد چشمگیری را نشان می‏دهد.

بر اساس این گزارش، بازار نرم‏افزارهای برنامه‏ریزی منابع سازمانی (ERP) نیز از ۲۶٫۰۳ میلیارد دلار امسال به ۳۴٫۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ خواهد رسید. بازار جهانی نرم‏افزارهای هوشمندی تجاری (BI) نیز از ۱۴ میلیارد دلار در سال جاری به ۱۸٫۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ خواهد رسید.

برآوردهای جدید گارتنر نشان می‏دهد بازار نرم‏افزارهای مدیریت تامین (SCM) نیز از ۹٫۱۶ میلیارد دلار در سال جاری به ۱۳٫۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ خواهد رسید. برای بازار ابزار یکپارچه‏سازی و ارتقا کیفیت داده‏ها نیز رشد قابل توجهی پیش‏بینی شده است. تحلیلگران انتظار دارند بازار این ابزارها از ۴ میلیارد دلار در سال جاری به ۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ برسد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *