بازار جهانی راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری از مرز ۲۳ میلیارد دلار گذشت

بازار جهانی راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری از مرز ۲۳ میلیارد دلار گذشت

همکاران سیستم- برآوردهای شرکت‏‌های پژوهشی گارتنر نشان می‌‏دهد بازار راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) در سال ۲۰۱۴ بیش از ۱۳ درصد رشد داشته است.
گارتنر در گزارشی اعلام کرده است درآمد عرضه‌‏کنندگان راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری در سال ۲۰۱۴ میلادی به ۲۳.۲ میلیارد دلار رسیده است که این رقم ۱۳.۳ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۳ میلادی است. برآوردها نشان می‏‌دهد در سال گذشته میلادی ۱۰ عرضه‏‌کننده برتر این محصولات در مجموع بیش از ۶۰ درصد از درآمدهای این بازار، یعنی ۱۴ میلیارد دلار را از آن خود کرده بودند.
بر اساس این گزارش، شرکت سیلزفورس در سال ۲۰۱۴ برترین جایگاه این بازار را در اختیار داشته است. این شرکت در سال ۲۰۱۴ از محل عرضه راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری بیش از ۳ میلیارد دلار درآمد داشته است که این رقم معادل ۱۸.۴ درصد از کل این بازار است. شرکت SAP از این نظر با سهمی ۱۲.۱ درصدی و درآمدی ۲.۶ میلیارد دلاری در جایگاه دوم ایستاده است. شرکت اوراکل نیز ۲.۱ میلیارد دلار از این بازار درآمد داشته است که این رقم معادل ۹.۱ درصد کل درآمدهای حاصله از این بازار است. شرکت مایکروسافت نیز که رتبه چهارم این بازار را از آن خود کرده است ۱.۸ میلیارد دلار یا به عبارتی ۶.۲ درصد از این بازار را در سال ۲۰۱۴ از آن خود کرده است. شرکت IBM نیز با سهمی ۳.۸  درصدی و درآمدی ۷۹۲ میلیون دلاری از این بازار در جایگاه پنجم ایستاده است.
یکی از معاون ارشد شرکت گارتنر درباره رشد درآمدهای حاصل از عرضه راهکارهای ابری مدیریت ارتباط با مشتری در سال ۲۰۱۴ گفته است: تقاضاها برای نرم‌‏افزارهای ابری (SaaS) همچنان در حال افزایش است. این نرم‏‌افزارهای ۴۷ درصد از کل بازار راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری را در سال ۲۰۱۴ تشکیل می‏دهد. این بدان دلیل است که همه سازمان‌‏ها و شرکت‏‌ها، اعم از کوچک و بزرگ به دنبال پیدا کردن جایگزین‏‌هایی برای سیستم‌‏های قدیمی هستند که کاربری آسانی داشته باشند و سرعت راه‌‏اندازی آنها نیز سریع‏‌تر باشد. افزایش تقاضاها برای استفاده از راهکارهای ابری در این حوزه باعث شده است شرکت سیلزفورس که به عرضه راهکارهای ابری مشهور است، به بزرگترین عرضه‏‌کننده بازار محصولات مدیریت ارتباط با مشتری تبدیل شود.