بازار 4.5 میلیارد دلاری آموزش زبان‌های برنامه‌نویسی تا سال 2025

مرکز تحقیقاتی «ریسرچ اند مارکت» با هدف بررسی وضعیت جهانی زبان‌های برنامه‌نویسی و کدگذاری آخرین نسخه از گزارش «بازار جهانی آموزش زبان‌های برنامه‌نویسی 2021-2025» را منتشر کرد.

این مرکز با بررسی دقیق بازار آموزش زبان‌های برنامه‌نویسی توضیح داد بین سال‌های 2021 تا 2025 میلادی ارزش بازار مذکور به 4.49 میلیارد دلار می‌رسد و میانگین رشد سالانه در این بازه‌ی زمانی 15 درصد پیش‌بینی شده است.

در این گزارش ضمن تحلیل جامع از بازار جهانی آموزش زبان‌های برنامه‌نویسی، وضعیت بازار در آینده پیش‌بینی شد و کارشناسان تمامی روندها، محرک‌های رشد، چالش‌ها و همچنین نحوه فعالیت فروشندگان این قبیل محصولات را مورد مطالعه قرار دادند. اطلاعات به دست آمده از 25 فروشنده اصلی محصولات مرتبط با آموزش زبان‌های برنامه‌نویسی مورد تحلیل قرار گرفت.

براساس آخرین گزارش‌ مرکز Statista مربوط به پایان سال 2020 میلادی، از نظر میزان استفاده توسط توسعه‌دهندگان نرم‌افزار در سراسر جهان جاوااسکریپت با 67.7 درصد همچنان محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی محسوب می‌شود که پس از آن HTML/CSS با 63.1 درصد و SQL با 54.7 درصد قرار دارد.

همچنین دیگر زبان‌های محبوب در این لیست به ترتیب پایتون، جاوا، Shell/PowerShell، #C، PHP، تایپ‌اسکریپت، ++C، C و Kotlin معرفی شده‌اند.

منبع: globenewswire