بارگذاری سریع‌تر صفحات وب در ابزار همراه با فناوری AMP گوگل

بارگذاری سریع‌تر صفحات وب در ابزار همراه با فناوری AMP گوگل

همکاران سیستم – گوگل قصد دارد فناوری جدید خود موسوم به AMP را از اوایل سال آینده در اختیار کاربران قرار دهد. AMP مخفف عبارت Accelerated Mobile Pages است و راهکاری برای شتاب بخشیدن به بارگذاری صفحات اینترنتی در ابزار همراه است. بنا به گفته صفحه AMP گوگل، از زمان عرضه اولیه این فناوری، هزاران ناشر محتوا نسبت به استفاده از آن ابراز تمایل کرده‌اند که از آن جمله می‌توان به BBC، Sankei، News Corp، واشنگتن پست، نیویورک تایمز و گاردین اشاره کرد.
به گزارش وبسایت Engadget گوگل گفته است بیش از ۴۵۰۰ توسعه‌دهنده، پروژه AMP را در GitHub دنبال می‌کنند. «ای‌ام‌پی» باعث کاهش میزان استفاده از اطلاعات همراه شده و زمان بارگذاری صفحات را کاهش می‌دهد.
به عنوان مثال نیویورک تایمز اخیراً اعلام کرده که اگر بر روی یک آیفون، برنامه Purify (مسدودساز تبلیغات) نصب شده باشد، سرعت بارگزاری صفحه اصلی این سایت دو برابر می‌شود.
البته انگیزه گوگل در استفاده از این فناوری صرفاً خیرخواهی برای کاربران نیست بلکه غول جستجو می‌کوشد از این طریق جلوی مسدودکننده‌های تبلیغات (Ad-blockers) را بگیرد.
بخش عمده درآمدهای گوگل از محل تبلیغات و نمایش آگهی تامین می‌شود.
هر چند گوگل به اپراتورهای وب‌سایت‌های اینترنتی اطمینان خاطر داده که با AMP، میزان ترافیک سایت‌ها تغییر نخواهد کرد ولی هنوز برای اظهار نظر در خصوص میزان اثرگذاری AMP بر محتوا و آگهی‌های صفحه اینترنتی قدری زود است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *