اینفوسیس در سه ماهه سوم؛ افزایش درآمد‌ها، کاهش سود خالص

اینفوسیس در سه ماهه سوم؛ افزایش درآمد‌ها، کاهش سود خالص

همکاران سیستم- شرکت اینفوسیس، بزرگ‌ترین شرکت عرضه‌‏کننده خدمات برون‏‌سپاری هند در سه ماهه سوم سال جاری شاهد افزایش درآمد و کاهش حاشیه سود خود بوده است.
به گزارش وب‏‌سایت pcworld، شرکت هندی اینفوسیس در سه ماهه سوم امسال توانسته درآمد خود را به ۲ میلیارد دلار برساندکه این رقم ۱۵ درصد بیشتر از درآمد این شرکت در دوره مشابه سال قبل است. با این همه، سود خالص این شرکت با ۱۱ درصد کاهش نسبت به سه ماهه سوم پارسال به ۳۸۳ میلیون دلار رسیده است. محاسبه درآمدهای اینفوسیس به روپیه نیز نشان می‌‏دهد درآمد این شرکت ۵. ۳۱ درصد و سود خالص آن ۶. ۱ درصد رشد داشته است. دلیل این اختلاف، کاهش ۱۱ درصدی ارزش روپیه هند در مقابل دلار آمریکا در سه ماهه سوم سال جاری اعلام شده است.
بر اساس این گزارش، افزایش حقوق و دستمزد کارکنان علت اصلی کاهش سود خالص شرکت اینفوسیس گزارش شده است. یکی دیگر از دلایل کاهش سود اینفوسیس این است که این شرکت در این اواخر از سوی دولت آمریکا متهم شده است قوانین این کشور در خصوص روادید و ویزاهای مسافرتی را نقض کرده است. این شرکت هندی که کارکنان زیادی در کشور آمریکا دارد، ۳۵ میلیون دلار برای حل و فصل این پرونده کنار گذاشته است.
گزارش درآمدی اینفوسیس همچنین نشان می‌‏دهد این شرکت ۵. ۶۱ درصد از کل درآمدهای خود در این سه ماهه را از بازار آمریکای شمالی و ۲۴ درصد از آن را نیز از بازارهای اروپا به دست آورده است.
اینفوسیس پیش‌‏بینی کرده است در سال مالی خود که به ۳۱ مارس ختم می‌‏شود، به رشد درآمدی ۹ تا ۱۰ درصد دست یابد. این شرکت در پیش‌‏بینی‏‌های محتاطانه قبلی خود نرخ رشد ۶ تا ۱۰ درصدی را پیش‌‏بینی کرده بود. این شرکت هندی در سه ماهه سوم سال جاری ۲ هزار و ۹۶۴ نفر دیگر را به استخدام خود درآورد و تعداد کارکنان خود را به ۱۶۰ هزار و ۲۲۷ نفر رساند.