اینتل فناوری خودروهای خودران را توسعه می‌‏دهد

اینتل فناوری خودروهای خودران را توسعه می‌‏دهد

همکاران سیستم- شرکت اینتل از راه‌‏اندازی خط تولید محصولاتی خبر داده است که برای توسعه فناوری خودروهای خودران مفید خواهد بود.
به گزارش وب‏سایت pcworld، شرکت اینتل اعلام کرده است قصد دارد با تولید طیف جدیدی از محصولات به توسعه فناوری خودروهای خودران و بدون راننده کمک کند. خط تولید جدید این شرکت که راهکارهای In-Vehicle نام دارد، محصولاتی از قبیل تراشه‏‌ها، کیت‏‌های توسعه‌‏ای و یک بسته نرم‌‏افزاری یکپارچه را شامل می‌‏شود که دارای سیستم عامل و میان‏‌افزارهای ویژه‏‌ای است.
بر اساس این گزارش، اینتل امیدوار است این محصولات به خودروسازان و تامین‏‌کنندگان منابع آنها کمک کند فناوری‏‌هایی را که مشتریان‌شان متقاضی استفاده از آنها هستند با سهولت و سرعت بیشتری وارد خودروها کنند و در عین حال هزینه توسعه این فناوری‏‌ها را کاهش دهد.
شرکت اینتل این محصولات را در بخش جدیدی که اخیراً ویژه فناوری «اینترنت برای همه چیز» و ارتباطات ماشین به ماشین راه‌‏اندازی کرده است، قرار داده است. این شرکت سال‏ها است که تراشه‏‌ها و فناوری‏‌های خود را که در سیستم‏‌های سرگرمی- اطلاعاتی خودروها به کار می‏‌رفت به شرکت‏‌هایی مثل بی‏‌ام‌‏دبلیو، نیسان و هیوندایی می‌‏فروشد. اما حالا تصمیم دارد جای پای خود در بازار خودروهای خودران و بدون راننده را که در حال حاضر گوگل در آن پیشتاز است، محکم کند.
شرکت اینتل در سال ۲۰۱۲ صندوق جدیدی با نام صندوق خودروهای متصل (Connected Car Fund) راه‌‏اندازی کرد و اعتباری ۱۰۰ میلیون دلاری را به آن تزریق کرد. این شرکت بخشی از بودجه این صندوق را در شرکت ژاپنی ZMP که یک در حوزه طراحی و ساخت خودروهای مجهز به روبوتیک، رادار، دوربین و حسگر فعالیت می‌‏کند، سرمایه‏‌گذاری کرده است.