اینتل برای کسب و کارهای کوچک راهکارهای ذخیره سازی عرضه می‌کند

همکاران سیستم- شرکت اینتل قصد دارد برای مصرف کنندگان و کسب و کارهای کوچکی که قصد دارند از فناوری پردازش ابری استفاده کنند، راهکارهای ذخیره سازی ویژه‌ای عرضه کند که مبتنی بر پردازنده‌های اتمی هستند.
به گزارش وب سایت cnet، اینتل قصد دارد با عرضه پردازنده‌های اتمی D۲۵۵۰ و D۲۵۰۰ مصرف کنندگان و کسب وکارهای کوچک را در زمینه استفاده از فضاهای ذخیره مبتنی بر پردازش ابری یاری کند. کاربران به کمک این پردازنده‌ها می‌توانند کارهایی مثل ذخیره فایل‌های پشتیبان، به اشتراک گذاری محتوا و افزایش امنیت داده‌های خود در فضاهای ذخیره مبتنی بر فناوری پردازش ابری را انجام دهند.
شرکت اینتل از تمرکز بر توسعه معماری تراشه‌های اتمی خود برای کاهش هزینه‌ها و افزایش عملکرد مصرف کنندگان نهایی و کسب و کارهای کوچکی خبر داده است که از سیستم‌های پردازش ابری استفاده می‌کنند. شرکت اینتل درباره اهمیت استفاده کسب و کارهای کوچک و متوسط از سیستم‌های ذخیره مبتنی بر فناوری پردازش ابری به مطالعه‌ای استناد کرده است که براساس آن، حجم داده‌هایی که توسط این کسب و کار‌ها در فضاهای مبتنی بر پردازش ابری ذخیره می‌شود، سالانه ۳۰ درصد افزایش می‌یابد. این مطالعه همچنین نشان می‌دهد حجم مورد نیاز برای ذخیره داده‌های مصرف کنندگان فردی نیز از ۳۲۹ اگزابایت (هر اگزابایت یک میلیون ترابایت) به ۴.۱ زتابایت (هر زتابایت هزار میلیون ترابایت) افزایش خواهد یافت.
یکی از مزایای استفاده از فناوری پردازش ابری برای ذخیره داده‌ها پیشگیری از حذف و از دست رفتن داده‌ها و اطلاعات است. پژوهشی که اخیراً توسط دانشگاه کارولینای شمالی انجام شده نشان می‌دهد فقط در آمریکا روزانه دو هزار لپ تاپ به سرقت می‌رود و ۳۲ درصد داده‌ها نیز بر اثر خطاهای انسانی از دست می‌رود. مدیران اینتل نیز با استناد به یافته‌های پژوهش‌هایی از این دست می‌کوشند ثابت کنند کاربران فردی و کسب و کارهای کوچک به روش‌های بهتری برای محافظت از داده‌های خود نیازمند هستند.