اچ پی اولین رایانه لوحی تحت ویندوز ۸ خود را برای کسب و کارهای تجاری می‌سازد

همکاران سیستم- شرکت هاولت پاکارد (اچ پی) اعلام کرده است اولین رایانه لوحی تحت ویندوز ۸ خود را برای استفاده در کسب و کار‌ها و مشاغل تجاری وارد بازار خواهد کرد و نه برای کاربری‌های شخصی. این رایانه لوحی با سی پی یو X۸۶ شرکت اینتل ارائه خواهد شد.
به گزارش وب سایت pcworld ، شرکت اچ پی اعلام کرده است در اولین رایانه لوحی تحت ویندوز خود از ویندوز آر تی استفاده نخواهد کرد، بلکه آن را با نسخه‌ای از سیستم عامل ویندوز ۸ روانه بازار خواهد کرد که بیشتر مناسب کاربری‌های تجاری است. ویندوز آر تی یکی از نسخه‌های سیستم عامل ویندوز ۸ است که مایکروسافت آن را برای رایانه‌های لوحی و دیگر فناوری‌های همراه مجهز به پردازنده‌های Nvida شرکت آرم طراحی کرده است. شرکت اچ پی گفته است قصد ندارد رایانه‌های لوحی مجهز به این پردازنده‌ها و تحت سیستم عامل ویندوز آر تی را روانه بازار کند.
شرکت مایکروسافت اخیراً اولین رایانه‌های لوحی خود را معرفی کرده است. این رایانه‌های لوحی که سرفیس نام گرفته است، در دو مدل مختلف عرضه خواهد شد. یکی از این رایانه‌ها مجهز به سیستم عامل ویندوز آر تی خواهد بود که بیشتر برای کاربری‌های شخصی طراحی شده است. نوع دوم این رایانه‌های لوحی تحت سیستم عامل ویندوز ۸ پروفشنال و مجهز به پردازنده‌های Core i۵ شرکت اینتل خواهد بود و بیشتر در کسب و کارهای تجاری کاربرد خواهد داشت.
بر اساس این گزارش شرکت اچ پی رسماً اعلام کرده است در عرضه اولین رایانه لوحی تحت ویندوز ۸ خود بیشتر بر بازار کسب و کار‌ها و مشاغل تجاری تمرکز خواهد کرد.