اپل پس از استیو جابز هنوز می‌درخشد

اپل پس از استيو جابز هنوز می‌درخشد

همکاران سیستم- شرکت اپل در نخستین فصل مالی پس از مرگ استیو جابز خوش درخشیده است. اپل که حالا زیر نظر مدیر عامل جدید، تیم کوک اداره می‌شود توانسته است با فروش بالای آیپد و آیفون در سه ماهه چهارم سال 2011 سود خود را به دو برابر افزایش دهد. این شرکت در سه ماهه منتهی به 31 دسامبر سال گذشته توانسته به سود خالص 13.06 میلیارد دلار برسد. سود اپل در سه ماهه چهارم سال 2010 در حدود 6 میلیارد دلار بود.

به گزارش pcworld  درآمد خام اپل در سه ماهه چهارم سال 2011 به 46 میلیارد دلار رسیده است. این در حالی است که درآمد پیش بینی شده برای اپل در این مدت 39 میلیارد دلار برآورد شده بود.

اپل توانسته در این سه ماهه بیش از 37 میلیون گوشی آیفون بفروشد که این رقم در مقایسه با سال گذشته 128 درصد رشد داشته است. تعداد آیپدهای فروخته شده اپل در این مدت 15.43 میلیون بوده است که  این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشدی 111 درصدی داشته است.

اپل در این مدت توانسته 5.2 میلیون دستگاه رایانه مک بفروشد که در فروش این محصول نیز شاهد رشد 26 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بوده است. در این میان فقط فروش آیپاد سیر نزولی داشته است که فروش آن با 21 درصد کاهش به 15.4 میلیون دستگاه رسیده است.

سه ماهه چهارم سال 2011 اولین فصل مالی پس از مرگ استیو جابز، موسس و مدیرعامل پیشین اپل است که این شرکت زیر نظر جانشین او تیم کوک اداره می شود.