اپل پس از استیو جابز هنوز می‌درخشد

اپل پس از استيو جابز هنوز می‌درخشد

همکاران سیستم- شرکت اپل در نخستین فصل مالی پس از مرگ استیو جابز خوش درخشیده است. اپل که حالا زیر نظر مدیر عامل جدید، تیم کوک اداره می‌شود توانسته است با فروش بالای آیپد و آیفون در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۱ سود خود را به دو برابر افزایش دهد. این شرکت در سه ماهه منتهی به ۳۱ دسامبر سال گذشته توانسته به سود خالص ۱۳٫۰۶ میلیارد دلار برسد. سود اپل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۰ در حدود ۶ میلیارد دلار بود.

به گزارش pcworld  درآمد خام اپل در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۱ به ۴۶ میلیارد دلار رسیده است. این در حالی است که درآمد پیش بینی شده برای اپل در این مدت ۳۹ میلیارد دلار برآورد شده بود.

اپل توانسته در این سه ماهه بیش از ۳۷ میلیون گوشی آیفون بفروشد که این رقم در مقایسه با سال گذشته ۱۲۸ درصد رشد داشته است. تعداد آیپدهای فروخته شده اپل در این مدت ۱۵٫۴۳ میلیون بوده است که  این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشدی ۱۱۱ درصدی داشته است.

اپل در این مدت توانسته ۵٫۲ میلیون دستگاه رایانه مک بفروشد که در فروش این محصول نیز شاهد رشد ۲۶ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بوده است. در این میان فقط فروش آیپاد سیر نزولی داشته است که فروش آن با ۲۱ درصد کاهش به ۱۵٫۴ میلیون دستگاه رسیده است.

سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۱ اولین فصل مالی پس از مرگ استیو جابز، موسس و مدیرعامل پیشین اپل است که این شرکت زیر نظر جانشین او تیم کوک اداره می شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *