اپل از جمع بزرگان بیرون می‌رود

اپل از جمع بزرگان بیرون می‌رود

همکاران سیستم- «فِرد ویلسون» (Fred Wilson) یکی از بزرگان سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری اعلام کرد که اپل از موقعیت عالی خود نزول می‌کند و طی ۶ سال آینده نام آن حتی در جمع ۳ شرکت بر‌تر جهان هم دیده نمی‌شود.
به گزارش وب‌سایت bizjournals، ویلسون نظرات خود را طی گفت‌وگو با «مایکل آرینگتون» (Michael Arrington) بنیانگذار مرکز TechCrunch اعلام کرد. ویلسون که بنیانگذار و از مدیران مرکز سرمایه‌گذاری Union Square Ventures محسوب می‌شود، از ابتدا به واسطه سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های بزرگ و شرکت‌های عرضه‌کننده خدمات اینترنتی مانند Kickstarter ،Foursquare و توئیتر شهرت فراوان داشت.
وی گفت: «من فکر می‌کنم که شرکت اپل بیش از اندازه روی سخت‌افزار تمرکز کرده است و باید گفت که سخت‌افزار در حال تبدیل شدن به یک کالای معمولی است.»
وی در ادامه اظهار داشت: «شرکت اپل در حوزه خدمات پردازش ابری حرفی برای گفتن ندارد و آنچه که در حوزه خدمات ابری ارایه می‌کند اصلا مناسب نیست و بر این اساس من معتقدم که آن‌ها هیچ تفکری در زمینه داده‌ها و فضای پردازش ابری ندارند.»
شرکت اپل این روز‌ها در حال ساخت مرکز مهندسی سخت‌افزار در نزدیکی دانشگاه مرکزی فلوریدا است و نیروهای فراوانی را جذب این مرکز می‌کند. این شرکت همچنین دو شعبه در اورلاندو و یک شعبه در آلتامونته دارد.
ویلسون گفت که بر‌ترین شرکت‌های حوزه فناوری در سال ۲۰۲۰ میلادی گوگل و فیس‌بوک هستند که البته هنوز به درستی مشخص نیست سومین شرکت در این زمینه کدام مرکز خواهد بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *