اپل ابزار تحلیلی ویژه‌‏ای برای توسعه‌‏دهندگان نرم‌‏افزار عرضه کرد

اپل ابزار تحلیلی ویژه‌‏ای برای توسعه‌‏دهندگان نرم‌‏افزار عرضه کرد

همکاران سیستم- شرکت اپل ابزار تحلیلی جدیدی برای توسعه‌‏دهندگان نرم‌‏افزارهای تحت سیستم عامل iOS عرضه کرده است که به کمک آن می‌‏توانند میزان موفقیت و نفود اپ‏‌های طراحی شده در بین کاربران را بسنجند.
به گزارش وب‏سایت toptechnews، شرکت اپل ابزار تحلیلی به نام App Analytics عرضه کرده است که توسعه‌‏دهندگان نرم‌‏افزار به کمک آن می‏‌توانند میزان نفوذ و موفقیت اپلیکیشن‏‌های تحت iOS در میان کاربران را مورد سنجش قرار دهند. توسعه‏‌دهندگان با استفاده از این ابزار می‏‌توانند دریابند اپلیکیشن‏‌های طراحی‏‌شده از سوی چند کاربر مشاهده شده است و کاربرانی که این اپلیکیشن‏‌ها را نصب کرده‏‌اند آیا واقعاً از آنها استفاده می‏‌کنند یا نه.
این ابزار که در حال حاضر نسخه بتای آن از سوی اپل منتشر شده است به توسعه‌‏دهندگان امکان می‏‌دهد منبع ترافیک کاربرانی که به اپلیکیشن‏‌های طراحی شده رو آورده‏‌اند، از کجا نشات می‏‌گیرد. مثلاً می‏‌توانند دریابند کدام وب‏سایت مشتریان خود را به سمت نصب و استفاده از این اپلیکیشن‏‌ها راهنمایی کرده است. استفاده از این ابزار به توسعه‌‏دهندگان کمک می‏‌کنند درباره بازاریابی و تبلیغ اپلیکیشن‏‌های خود با بینش دقیق‏تری برنامه‌‏ریزی کنند.
در حال حاضر ابزارهای دیگری نیز در این زمینه وجود دارد که توسط شرکت‏‌های طرف ثالث طراحی شده است، اما چون این اپلیکیشن‏‌ها دسترسی کاملی به داده‏‌های اپ استور اپل ندارند، از دقت کافی برخوردار نیستند. شرکت اپل اعلام کرده است استفاده از این ابزار برای توسعه‏‌دهندگان اپلیکیشن‏‌های تحت iOS رایگان است. توسعه‏‌دهندگان باید برای استفاده از این سرویس ثبت نام کنند و پس از دریافت ایمیل تاییدیه از سوی اپل از آن استفاده کنند.