اوراکل نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری خود را از راهکارهای رقبا متمایز می‌کند

همکاران سیستم- شرکت اوراکل اظهار امیدواری کرده است بتواند نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) خود را از سایر راهکارهای مشابه که توسط رقبایی مثل سیلزفورس تولید می‌شود، متمایز کند. اوراکل برای این هدف مجموعه‌ای از قابلیت‌ها را به این نرم افزار‌ها افزوده که بیشتر مناسب کسب و کارهای صنعتی است.
به گزارش وب سایت computerworld، شرکت اوراکل مجموعه نرم افزاری جدیدی از راهکار مدیریت ارتباط با مشتری را روانه بازار کرده که در آن‌ها قابلیت‌هایی ویژه کسب و کارهای مربوط به علوم زیستی، خدمات مالی، بیمه و شرکت‌های خودروسازی لحاظ شده است. این مجموعه نرم افزاری On Demand Release ۲۰ نام دارد.
 آنتونی لی، معاون ارشد بخش راهبرد نرم افزارهای پردازش ابری شرکت اوراکل درباره این مجموعه گفته است: در این مجموعه، قابلیت‌های مربوط به برنامه ریزی حسابداری، ارزیابی، الگویابی رفتار مشتریان، عملیات بازاریابی و مدیریت مشتریان ارتقا داده شده است. شرکت اوراکل برای این مجموعه نرم افزاری نیازهای ویژه هر صنعت را پیش بینی کرده و کسب و کارهای کاربر به هنگام انجام فرایند پیکربندی نرم افزار می‌توانند از ابزار خاص کسب و کار خود بهره گیرند. کاربران برای استفاده از قابلیت‌ها و ابزارهای ویژه باید با مراجعه به کنسول مدیریتی نرم افزار آن‌ها را فعال کنند.
تمرکز ویژه اوراکل بر صنایع مختلف باعث می‌شود تا نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری این شرکت در مقایسه با نرم افزارهای شرکت رقیب، سیلزفورس دات کام مزیت رقابتی بیشتری داشته باشد. نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری شرکت سیلزفورس همه این قابلیت‌ها را در خود ندارد و مشتریان برای استفاده از ابزار‌ها و قابلیت‌های ویژه کسب و کار خود باید از محصولات طرف ثالث استفاده کنند.
شرکت اوراکل به تازگی یک مجموعه نرم افزاری جدید از راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری راه اندازی کرده است که به Fusion CRM مشهور است. هر چند با وجود این مجموعه نرم افزاری نیاز چندانی به مجموعه ۲۰ On Demand اوراکل نیست، اما لی علت عرضه این مجموعه نرم افزاری را تعهد اوراکل به مشتریان این مجموعه نرم افزاری دانسته و گفته بزودی نسخه ۲۱ این نرم افزار‌ها را نیز وارد بازار خواهد کرد.