اوراکل معامله خرید NetSuite را فسخ می‌کند

اوراکل معامله خرید NetSuite را فسخ می‌کند

همکاران سیستم- اوراکل اعلام کرد مناقصه خرید شرکت NetSuite در تاریخ ۴ نوامبر منقضی شده است و اگر به اندازه کافی آرا مربوطه را جمع نکند، این معامله را فسخ خواهد کرد.

به گزارش وبسایت Zdnet، این شرکت اعلام کرده بود که قصد دارد NetSuite را به مبلغ ۹.۳ میلیارد دلار خریداری کند و این طور که گزارش جدید نشان می‌دهد، ۴ نوامبر تاریخ منقضی شدن معامله مذکور بوده است. در این شرایط مشخص شد بخش اعظم سهامداران غیروابسته شرکت NetSuite به میزان کافی سهام‌های خود را ارایه نکردند تا حداقل شرایط لازم برای انجام این واگذاری برقرار شود.

شرکت اوراکل با انتشار بیانیه‌ای گفت: «اوراکل به خواسته سهامداران غیروابسته NetSuite احترام می‌گذاردو این معامله را فسخ می‌کند».

شرکت اوراکل پیشنهاد داده بود که حاضر است به‌ازای خرید هر سهم NetSuite مبلغ ۱۰۹ دلار را پرداخت کند. ولی برخی سهامداران به این واگذاری رای منفی دادند و ادعا کردند هر سهام شرکت مذکور ارزش بیشتری دارد. در مجموع ۴۰۸۰۷۸۵۴ سهام غیروابسته NetSuite در بازار عرضه شده است که این شرکت مجبور است دستکم ۲۰۴۰۳۹۲۸ عدد از آنها را در اختیار بگیرد تا واگذاری انجام شود.

این طور که گفته می‌شود ۵۵.۳ درصد از سهام NetSuite در خارج از این شرکت به سر می‌برد و تا تاریخ ۶ اکتبر تنها ۱۱.۲ درصد از آن در اختیار اوراکل بوده است تا بتواند آن را خریداری کند.