اوراکل حمله هکری به شرکت Micros را تایید کرد

اوراکل حمله هکری به شرکت Micros را تایید کرد

همکاران سیستم- اوراکل با انتشار بیانیه‌ای تایید کرد بررسی‌های خود را برای نفوذ هکری به شرکت Micros که یکی از زیرمجموعه‌های آن محسوب می‌شود آغاز کرده است.

به گزارش وبسایت Zdnet، «برایان کربس» یکی از روزنامه‌نگاران حوزه امنیت که نخستین بار این مسئله را متوجه شد توضیح داد هکرها صدها سیستم را در این زیرمجموعه شرکت نرم‌افزاری اوراکل مورد هدف قرار داده‌اند، و در نهایت موفق شده‌اند به پورتال مخصوص پشتیبانی از کاربران و دستگاه‌ها دسترسی پیدا کنند.

اوراکل با انتشار یک پست الکترونیکی به خبرگزاری ZDNet این نفوذ هکری را تایید کرد و توضیح داد این اتفاق به سرعت شناسایی شد و پس از آن کدهای آلوده در سیستم‌های اصلی Micros حذف شدند. با این وجود اوراکل اظهار داشت سیستم‌های اصلی، شبکه داخلی و دیگر خدمات و سرویس‌های پردازش ابری مربوط به اوراکل هیچ آسیبی ندیده‌اند.

در بیانیه اوراکل گفته شد که کاربران می‌بایست هرچه سریع‌تر رمز عبور خود را تغییر دهند و پیام‌های هشداردهنده مربوطه در چند روز آینده به کاربران سیستم‌های Micros ارسال می‌شود.

کِربس اظهار داشتکه شرکت اوراکل نگران آن است که گروه هکری مسؤول انتشار بدافزار مربوطه روی پورتال پشتیبانی از مشتریان تلاش کرده است به رمز عبور و شناسه کاربری افراد دسترسی پیدا کند. این احتمال وجود دارد که حساب‌های کاربری مذکور برای دسترسی از راه دور به دستگاه‌ها مورد استفاده قرار بگیرند و حمله‌های جدید به مشتریان فروشگاهی انجام شود.