اوراکل جاوا را با پردازنده‏‌های آرم سازگار‌تر می‌‏کند

اوراکل جاوا را با پردازنده‏‌های آرم سازگار‌تر می‌‏کند

همکاران سیستم- شرکت‏‌ اوراکل قصد دارد زبان برنامه‏‌نویسی جاوا را با پردازنده‏‌های شرکت آرم (ARM) سازگار‌تر کند.
به گزارش وب‏‌سایت pcworld، دو شرکت اوراکل و آرم قصد دارند با کمک یکدیگر زبان برنامه‏‌نویسی جاوا را با پردازنده‌‏های آرم سازگار‌تر کنند تا کاربرد آن‌ها در نرم‏‌افزار‌ها و سیستم‌‏های کسب و کار را تسهیل کنند. این دو شرکت قرار است نسخه استاندارد پلت‏فرم جاوا (Jave SE) را با پردازنده‏‌های ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی آرم سازگار کنند و از آن‌ها بر روی نرم‌‏افزارهای کسب و کار، سرور‌ها و سیستم‏‌های شبکه‌ای استفاده کنند.
پلت‏فرم جاوا در حال حاضر با پلت‏فرم‏‌های سخت‏‌افزاری مختلف سازگاری دارد، اما هدف از همکاری جدید این دو شرکت این است که ظرفیت پذیرش و ارتقای برنامه‏‌های تحت جاوا بر روی سیستم‏‌های چند هسته‏‌ای آرم را افزایش دهند.
براساس این گزارش، شرکت آرم چندی پیش اعلام کرده بود در ساخت و طراحی پردازنده‏‌های جدید خود تغییراتی داده است که با استفاده از آن‌ها می‌‏توان در مصرف انرژی صرفه‌‏جویی کرد. همکاری جدید این شرکت با اوراکل و افزایش سازگاری این پردازنده‏‌ها با زبان برنامه‏‌نویسی جاوا استفاده از آن‌ها برای طراحی نرم‏‌افزارهای کسب و کار را آسان‌تر می‌‏کند و در ‌‌نهایت می‌‏تواند سازمان‏‌ها و کسب و کارهای بیشتری را به استفاده از این پردازنده‏‌ها ترغیب کند.
دو شرکت آرم و اوراکل جزئیات همکاری با یکدیگر را فاش نکرده‌‏اند و هنوز معلوم نیست این دو شرکت قرار است چه کارهایی انجام دهند. با این همه، این دو شرکت چندان با یکدیگر غریبه نیستند و سال‏‌هاست که برای افزایش سازگاری محصولاتشان با یکدیگر همکاری می‌‏کنند. شرکت آرم از سال ۱۹۹۶ با شرکت سان میکروسیستم که اولین صاحب پلت‏فرم جاوا بود همکاری می‌‏کند.