اوج ساعت‌های کاری برای کارمندان از راه دور کدام است؟

طی دو سال گذشته از زمان همه‌گیری کروها روز کاری در سازمان‌ها دستخوش تغییرات قابل توجه شده است. مایکروسافت که بیش از 180 هزر کارمند در 100 کشور جهان دارد در تازه‌ترین بررسی‌های خود به این نتیجه رسید افرادی که از خانه فعالیت‌های کاری خود را انجام می‌دهند در طول روز سه بازه زمانی با بیشترین درگیری کاری را تجربه می‌کنند.

این در حالی است که پیش از همه‌گیری ویروس کرونا در فعالیت‌های کاری بین ساعت‌های 9 صبح تا 5 عصر در دفاتر کاری چنین تجربه‌ای را نداشتند.

شرکت مایکروسافت برای رسیدن به این نتایج الگوهای کاری میان کارمندان خود که فعالیت‌های روزانه را از داخل منزل دنبال می‌کنند تحلیل کرد و میزان تجربه آنها از ساعت‌های کاری انعطاف پذیر را مورد بررسی قرار داد.

براساس نتایج حاصل از مطالعات این شرکت که به تازگی در دومین گزارش سالانه Work Trend Index منتشر شده، یکی از شاخص‌هایی که طی دو سال گذشته تغییر کرده این است که پس از همه‌گیری ویروس کرونا، جلسات کاری در اپلیکیشن تیمز مایکروسافت معمولا پس از ساعت 5 عصر انجام می‌شود و بیشترین موارد آن بین ساعت‌های 6 تا 8 شب است.

داده‌های این شرکت همچنین نشان داد دوران کاری در بازه زمانی 9 صبح تا 5 عصر به پایان رسیده و هم‌اکنون جلسات کاری خارج از هنجارهای قبلی و رایج برگزار می‌شود و همین مسئله باعث شده کارمندان از راه دور سه جریان اصلی با حجم کاری بالا را در طول روز تجربه کنند. محققان مایکروسافت این جریان را «روز اوج سه گانه» نامگذاری کرده‌اند.

منبع: zdnet