اهمیت مدیریت امور دیجیتال برای سازمان‌ها افزایش می‌یابد

اهمیت مدیریت امور دیجیتال برای سازمان‌ها افزایش می‌یابد

همکاران سیستم- برآوردها نشان می‌دهد تعداد مدیران امور دیجیتال (CDO) در سازمان‌ها و شرکت‌ها در سراسر جهان هر سال دو برابرِ سال قبل می‌شود.
به گزارش وبسایت zdnet، نتایج مطالعه‌ای که توسط شرکت Chief Digital Officer Club انجام شده است حکایت از آن دارد که اهمیت امور دیجیتال برای سازمان‌ها و شرکت‌ها در سراسر جهان در حال افزایش است، به‌طوری که تعداد کسانی که برای پست مدیریت امور دیجیتال انتخاب می‌شوند هر سال در مقایسه با سال قبل دو برابر می‌شود. برآوردهای این شرکت نشان می‌دهد تعداد مدیران امور دیجیتال سازمان‌ها تا پایال سال ۲۰۱۴ از ۵۰۰ نفر به ۱۰۰۰ نفر خواهد رسید. گارتنر نیز پیش‌بینی کرده است این رقم در پایال سال جاری میلادی به ۱۵۰۰ نفر برسد.

هر چند این رقم در مقایسه با رقم ده‌ها هزار نفری مدیران امور اطلاعات (CIO) ناچیز است، چنین رشدی نشان‌دهنده علاقه شدید کسب و کارها و سازمان‌ها به دیجیتالی کردن عملیات کاری و ارتباط با مشتری است.

شرکت Club در تعریف خود از مدیر امور دیجیتال گفته است: مدیران امور دیجیتال رهبران و کارآفرینان کارکشته، متخصص و کهنه‌کاری هستند که ژن دیجیتال دارند و در زمینه سود و زیان سازمان متبوع خود مسئولند و در مدیریت امور عمومی و کلی، توسعه شرکت و کسب و کار و نوآوری‌های کارآفرینانه تجربه دارند و می‌توانند از دست‌اندرکاران بخش‌های مختلف سازمان استفاده کنند.

یافته‌ها نشان می‌دهد مدیران امور دیجیتال در صنایعی مثل خدمات مالی و صنعت رسانه و نشر بیشترین حقوق را دریافت می‌کنند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *