مایکروسافت فعالیت کارمندان لینکدین را به «آفیس 365» انتقال داد

همکاران سیستم – مدیران مایکروسافت اعلام کردند تلاش فراوان می‌کنند تا لینکدین که یکی از زیرمجموعه‌های آنها محسوب می‌شود را با سایر بخش‌های مایکروسافت ادغام کنند. در این میان بسیاری از کارشناسان معتقدند که ادغام بخش‌های داخلی و خارجی لینکدین با مایکروسافت، با سرعت آهسته دنبال می‌شود و بخش‌های اندکی از آنها یکی شده است. با این وجود به نظر می‌رسد اتفاقات مختلف در پشت صحنه این ماجرا در جریان است تا لینکدین به صورت عمیق‌تر به یکی از واحدهای مایکروسافت تبدیل شود.

شرکت مایکروسافت این هفته نتایج یکی از مطالعات موردی خود را با عنوان IT Showcase پیرامون انتقال فعالیت 14 هزار کارمند لینکدین به مجموعه «آفیس 365» منتشر کرد. گزارش نهایی این مطالعه با عنوان «لینک شدن در لینکدین: چگونه مایکروسافت غول شبکه‌های اجتماعی را با خود ادغام کرد».

زمانی که در سال 2016 میلادی صحبت از خرید لینکدین توسط مایکروسافت به ارزش 26.2 میلیارد دلار به میان آمد، مدیران واحد CSEO شرکت مایکروسافت در مورد نحوه ادغام آن با کمپانی بزرگ بررسی‌های مختلف انجام دادند. هدف اصلی در این زمینه «ایجاد تعادل و خودمختاری کارمندان لینکدین» بود تا سرانجام فعالیت آنها از خدمات گوگل به خدمات «آفیس 365» انتقال یابد.

این اتفاق برای مایکروسافت آسان نبود و همان طور که این بررسی نشان می دهد، مایکروسافت دشواری‌هایی را در این زمینه پیش‌رو داشته است. هدف نهایی مایکروسافت در این زمینه انتقال دیگر فعالیت‌های کارمندان لینکدین به سرویس‌های Outlook، Outlook Calendar و Teams  به جای Gmail، Google Calendar و Google Hangouts بود که این اتفاق نیز محقق شد.

منبع: Zdnet