اقتصاد بی‌ثبات جهانی درآمدهای شرکت اینفوسیس را کاهش داد

همکاران سیستم- شرکت اینفوسیس که یکی از پردرآمد‌ترین عرضه کنندگان راهکارهای کسب و کار در هند است، از کاهش رشد درآمدی خود در سه ماهه سوم سال جاری خبر داده است. این شرکت هندی کاهش درآمدهای خود را ناشی از شرایط بی‌ثبات اقتصاد جهانی دانسته است.
به گزارش وب سایت itworld، رشد درآمدی شرکت اینفوسیس در هند در سه ماهه سوم سال جاری در مقایسه با سه ماهه دوم امسال حدود ۲.۹ درصد و در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۱۶.۷ درصد کاهش داشته است. درآمد این شرکت در بخش‌های مربوط به مشاوره دهی، فناوری‌های پلت فرم، پردازش ابری و همراه  کاهش چشمگیری داشته است.
این شرکت هندی در سه ماهه سوم سال جاری ۱.۸ میلیارد دلار درآمد داشته که ۴۳۱ میلیون دلار آن سود خالص است. این سود خالص در مقایسه با سود سالانه سال قبل ۴.۹ درصد افزایش داشته ولی در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۱۰ درصد کاهش داشته است. با این همه پیش بینی می‌شود درآمد این شرکت در سال جاری به ۷.۳ میلیارد دلار برسد که این مبلغ حدود ۵ درصد بیشتر از درآمد سال گذشته این شرکت است.
البته مدیران این شرکت تاکید کرده‌اند که درآمد اینفوسیس بر حسب دلار آمریکا کاهش یافته ولی بر حسب روپیه، واحد پول هند، درآمد ۲۲ درصد و سود خالص ۲۴ درصد افزایش داشته است. مقامات این شرکت گفته‌اند درآمدهای اینفوسیس تحت تاثیر عواملی مثل نوسانات ارز، سرمایه گذاری‌های جدید و تربیت نیروهای متخصص برای فناوری‌های جدیدی مثل پردازش ابری کاهش یافته است. این شرکت در سه ماهه گذشته حدود ۲۱۶۰ نفر به کارکنان خود افزوده و تعداد آن‌ها را به ۱۵۳۷۶۱ نفر افزایش داده است.
گفتنی است اینفوسیس دومین شرکت بزرگ هندی محسوب می‌شود که فعالیت‌های برون سپاری شده شرکت‌های غربی را انجام می‌دهد.