اقبال کاربران به شیوه‏های معمولی جستجوی اینترنتی در حال افزایش است

اقبال کاربران به شیوه‏های معمولی جستجوی اینترنتی در حال افزایش است

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی فورستر در مطالعه‏ای دریافته است که بخش زیادی از کاربران، وب‏سایت‏های مورد نیاز خود را از طریق جستجوهای اینترنتی معمولی پیدا می‏کنند و برای این کار شیوه‏های معمولی جستجو را بر جستجو در میان آگهی‏های تبلیغاتی ترجیح می‏دهند.

به گزارش وب‏سایت searchengineland، نتایج مطالعات شرکت فورستر نشان می‏دهد در سال 2012 حدود 54 درصد از کاربران وب‏سایت‏های مورد نیاز خود را از طریق جستجوهای اینترنتی معمولی پیدا کرده‏اند. این رقم در سال قبل از آن 50 درصد بوده است. شبکه‏های اجتماعی نیز از این نظر در رده دوم قرار دارند. 32 درصد از پاسخگویانی که در سال گذشته میلادی در این مطالعه شرکت کرده‏اند گفته‏اند وب‏سایت‏های مورد نیاز خود را از طریق شبکه‏های اجتماعی پیدا کرده‏اند. این رقم در سال‏های 2011 و 2010 به ترتیب 25 درصد و 18 درصد بوده است.

یکی از یافته‏های قابل توجه فورستر این است که کاربران اقبال چندانی به جستجوهای تبلیغاتی نشان نداده‏اند. فقط 18 درصد از کاربران به پژوهشگران فورستر گفته‏اند از طریق جستجوهای پولی و تبلیغاتی وب‏سایت مورد نیاز خود را یافته‏اند.

براساس این گزارش، 28 درصد از کاربران نیز گفته‏اند وب‏سایت مورد نیاز خود را از طریق لینک‏هایی که در دیگر وب‏سایت‏ها منتشر شده است، پیدا کرده‏اند. این یافته از این نظر جالب است که بازاریابان تا پیش از این تصور می‏کردند لینک‏سازی اهمیت سابق خود را از دست داده است.

نتایج این مطالعه نشان می‏دهد رسانه‏های آفلاین نیز از دیگر منابع مهم پیدا کردن وب‏سایت‏های مورد نیاز کاربران است. 18 درصد از کاربران گفته‏اند وب‏سایت‏های مورد نیاز خود را از طریق روزنامه‏ها پیدا کرده‏اند. 15 درصد نیز گفته‏اند برنامه‏های تلویزیونی در این زمینه به آنها کمک کرده است.

اما جالب‏ترین پیش‏بینی فورستر که بر مبنای این مطالعه صورت گرفته، این است که در یک دهه آینده شرکت اپل در بازار جستجوهای اینترنتی دست بالاتر را خواهد گرفت و گوگل را پشت سر خواهد گذاشت.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *