افزایش ۲۰۰ درصدی هزینه‏‌های تبلیغاتی مایکروسافت در سه ماهه اول امسال

افزایش ۲۰۰ درصدی هزینه‏‌های تبلیغاتی مایکروسافت در سه ماهه اول امسال

همکاران سیستم- برآوردهای یک شرکت پژوهشی نشان می‌‏دهد مایکروسافت در سه ماهه اول امسال بیش از سایر شرکت‏‌های عرضه‌‏کننده محصولات آی تی در بازار تبلیغات هزینه کرده است. این در حالی است که هزینه تبلیغاتی شرکت‏‌های عرضه‌‏کننده محصولات آی تی در این دوره ۳۰ درصد بیشتر از دوره مشابه سال قبل بوده است.
به گزارش وب‏ سایت pcworld، شرکت نیلسن (Nielsen) اعلام کرده است عرضه‏‌کنندگان محصولات آی تی در سه ماهه اول امسال حدود ۷۲۳ میلیون دلار از سرمایه خود را در بازار تبلیغات هزینه کرده‏‌اند که این رقم ۳۰ درصد بیشتر از دوره مشابه سال گذشته است. افزایش هزینه‏‌کردهای تبلیغاتی شرکت‏‌های عرضه‏‌کننده محصولات آی تی از این نظر حائز اهمیت است که هزینه‏‌ها و بودجه‌‏های تبلیغاتی در سایر بخش‏‌ها تا حد قابل توجهی کاهش یافته است.
برآورد‌ها نشان می‌‏دهد در سه ماهه اول امسال شرکت مایکروسافت بیش از سایر شرکت‏‌های مطرح دنیای آی تی در بازار تبلیغات هزینه کرده است. عرضه محصولات جدید این شرکت مثل تبلت سرفیس و ویندوز ۸ باعث شده است مایکروسافت هزینه تبلیغاتی خود را تا ۲۰۰ درصد افزایش دهد. مایکروسافت در حالی در سه ماهه اول پرچم‏دار بازار تبلیغات شده است که این جایگاه در طول پنج سال گذشته در اختیار شرکت اینتوئیت، یکی از عرضه‏‌کنندگان نرم افزار حسابداری و مدیریت مالی بوده است. این شرکت هر ساله مبالغ زیادی را صرف تبلیغ راهکارهای مالیاتی توربوتَکس (TurboTax) و نرم‏افزار حسابداری کوئیکن (Quicken) می‌‏کرد.
یافته‏‌های شرکت نیلسن نشان می‌‏دهد شرکت‏‌های اپل، گوگل و آمازون نیز از جمله مهم‌ترین شرکت‌‏هایی هستند که هزینه زیادی را صرف تبلیغ محصولات و خدمات خود کرده‏‌اند.