افزایش چند برابری محبوبیت ابزارهای پست الکترونیکی ابری تا سال ۲۰۲۰

افزایش چند برابری محبوبیت ابزارهای پست الکترونیکی ابری تا سال ۲۰۲۰

همکاران سیستم- به گفته شرکت تحقیقاتی گارتنر، ابزارهای پست الکترونیکی مبتنی بر فضای پردازش ابری از جمله Gmail گوگل و Exchange Online مایکروسافت باعث خواهند شد ظرف یک دهه آتی بیش از نیمی از سرویس‌های پست‌ الکترونیکی مخصوص شرکت‌ها و سازمان‌ها به خدمات فضای پردازش ابری اختصاص یابد. سرویس پست الکترونیکی اینترنتی تا سال ۲۰۱۴ میلادی حداقل ۱۰ درصد خدمات پست الکترونیکی سازمانی در جهان را از آن خود خواهد کرد و این رقم تا سال ۲۰۲۰ به ۱۵ درصد خواهد رسید.

شرکت تحقیقاتی گارتنر اعلام کرده است که ابزارهای پست الکترونیکی اینترنتی یا مبتنی بر فضای پردازش ابری که این روز‌ها محبوبیت فراوانی نزد سازمان‌ها دارند، توسط شرکت‌هایی از جمله گوگل، مایکروسافت، VMware و برخی شرکت‌های دیگر ارایه می‌شوند و از طریق وب در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. هرچند این فرآیند با نگرانی بسیاری از کاربران در مورد امنیت این ابزار‌ها همراه بوده است.

به هر حال، خدمات مبتنی بر فضای پردازش ابری باعث صرفه‌جویی در زمان مدیران شبکه می‌شود و برخی سیستم‌های مربوط به پست الکترونیکی از جمله Exchange Server و Outlook مایکروسافت و Lotus Domino Server و Notes شرکت IBM بدون دشواری در نحوه نصب و استفاده در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

گارتنر که افزایش محبوبیت Gmail گوگل، Exchange Online مایکروسافت و ابزارهای مشابه تولید شده در دیگر شرکت‌های رقیب را بررسی کرده است، به شرکت‌های کوچک و برخی واحدهای کاری از جمله مراکز فروش، بیمارستان‌ها و کارخانه‌ها توصیه کرده است که ظرف دو ساله آینده فعالیت‌های خود را به ابزارهای مبتنی بر فضای پردازش ابری انتقال دهند.

eweek