افزایش محبوبیت فناوری‏‏ پردازش ابری برای ذخیره داده و انجام عملیات هوشمندی تجاری

افزایش محبوبیت فناوری‏‏ پردازش ابری برای ذخیره داده و انجام عملیات هوشمندی تجاری

همکاران سیستم- مطالعات مختلف نشان داده است که استفاده از فناوری‏‌های پردازش ابری برای ذخیره داده و انجام عملیات هوشمندی تجاری رو به افزایش است.
مطالعه انجام شده توسط شرکت وریزون نشان می‌‏دهد استفاده از فناوری‌‏های پردازش ابری برای ذخیره داده از ژانویه ۲۰۱۲ تا ژانویه ۲۰۱۳ حدود ۹۰ درصد رشد داشته است. این شرکت همچنین دریافته است که رشد استفاده از ماشین‏‌های مجازی (VM) تحت پردازش ابری در این مدت ۳۵ درصد افزایش یافته است.
مطالعه دیگری نیز که توسط شرکت دایمنشنال (Dimensional) صورت گرفته است، نشان می‌‏دهد متخصصان نرم‌‏افزارهای تحلیل‏گر و هوشمندی تجاری نیز استفاده از راهکارهای تحت پردازش ابری را به استفاده از راهکارهای نرم‏‌افزاری ترجیح می‌‏دهند. در این مطالعه که با شرکت ۴۰۰ نفر از متخصصان راهکارهای هوشمندی تجاری انجام شده بود، ۸۰ درصد گفته بودند از استفاده از راهکارهای هوشمندی تجاری تحت پردازش ابری «راضی» یا «بسیار راضی» هستند. در مقابل ۵۱ درصد نیز گفته‏ بودند از استفاده از راهکارهای نرم‌‏افزاری (غیر ابری) رضایت دارند.
بر اساس یافته‏‌های شرکت دایمنشنال، ۸۳ درصد از پاسخگویان گفته‏‌اند سرعت پیاده‌‏سازی راهکارهای هوشمندی تجاری تحت پردازش ابری بسیار بیشتر از سرعت پیاده‏‌سازی راهکارهای نرم‏‌افزاری است. ۶۰ درصد از پاسخگویان نیز گفته بودند راهکارهای هوشمندی تجاری تحت فناوری پردازش ابری کاربرپسند‌تر است و استفاده از آن نیازمند آموزش کمتری است.
داین هاگلاند، تحلیل‏گر ارشد شرکت پژوهشی دایمنشال در این باره گفته است: این یافته‏‌ها به وضوح نشان می‌‏دهد که راهکارهای هوشمندی تجاری تحت فناوری پردازش ابری مرجح‏‌تر است و کاربری سریع‏‌تر، آسان‏‌تر و به‏‌صرفه‌‏تری دارد، هزینه‏‌های مالکیت را کاهش می‌‏دهد و در سازمان‏‌ها کاربران بیشتری را به خود جذب می‌‏کند.