افزایش رضایت‌مندی سازمان‌های کوچک از ارائه‌دهندگان خدمات تجاری

مرکز «جی.دی پاور» هفته گذشته «گزارش رضایت‌مندی مراکز تجاری آمریکا» را منتشر کرد و بررسی‌های مربوطه نشان داد در حال حاضر صاحبان مشاغل کوچک نسبت به سال 2021 میلادی رضایت بیشتری از ارائه‌دهندگان خدمات تجاری خود دارند. در این میان «بانک آمریکا» و «چِیس» با افزایش به ترتیب 45 و 35 امتیازی در بالاترین سطح رضایت‌مندی قرار گرفته‌اند.

براساس این مطالعه جدید مشخص شد تاکید بیشتر بر شفافیت در مورد ساختار کارمزد، بهبود پشتیبانی از مشتری، دریافت و پرداخت سریع‌تر توسط صاحبان مشاغل و نحوه واکنش بانک‌ها به چالش‌‌های مرتبط با اثرات ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا مهم‌ترین عوامل در افزایش رضایت‌مندی سازمان‌های کوچک بوده است.

امتیاز رضایت‌مندی بازرگانان «بانک آمریکا» طی سال جاری میلادی 894 بوده و شرکت «چِیس» نیز با کسب امتیاز 879 در رتبه بعدی قرار دارد. همچنین شرکت «اسکوئر» با امتیاز 878 با فاصله کم رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. لازم به ذکر است بالاترین امتیاز در این فهرست 1000 در نظر گرفته شده است.

مرکز «جی.دی پاور» دریافت تغییرات ایجاد شده توسط بانک‌ها در طول همه‌گیری ویروس کرونا اعتماد بیشتر کسب‌و‌کارهای کوچک را به وجود آورده است. در این میان 73 درصد از صاحبان مشاغل کوچک اعلام کردند که حداقل از یک تغییر ایجاد شده توسط بانک‌ها به دلیل چالش‌های مرتبط با ویروس کرونا آگاه هستند و همین امر باعث افزایش 71 امتیازی رتبه‌بندی رضایت آنها شده است.

منبع: zdnet