ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی
ارائه‌دهنده‌ی راهکارهای نرم‌ افزارهای سازمانی

افزایش حجم نرم‏‌افزارهای غیرضروری در محیط کار

افزایش حجم نرم‏‌افزارهای غیرضروری در محیط کار

همکاران سیستم- بررسی‏‌های شرکت عرضه‏‌کننده خدمات یکپارچه‌‏سازی نرم‌‏افزار‌ها نشان می‌‏دهد افزایش حجم نرم‌‏افزارهای غیرضروری و بلااستفاده در محیط کار به یکی از معضلات جدی پیش روی واحدهای آی تی سازمان‏‌ها و شرکت‏‌ها تبدیل شده است.
به گزارش وب‏‌سایت computerworld، شرکت کاپ‏جمینی (Capgemini) که خدمات یکپارچه‌‏سازی نرم‏‌افزاری عرضه می‌‏کند در مطالعه‌‏ای دریافته است که واحدهای آی تی سازمان‏‌ها با حجم فزاینده‏‌ای از نرم‏‌افزار‌ها دست و پنجه نرم می‌‏کنند که چندان متناسب با نیاز آن‌ها نیست. در این مطالعه که به صورت یک نظرسنجی در میان کسب و کار‌ها انجام شده است، ۴۸ درصد از یک هزار و ۱۱۶ مدیر ارشد آی تی گفته‌‏اند که نرم‌‏افزارهایی که شرکت‏‎های متبوع آن‌ها در اختیار دارند بیش از چیزی است که برای انجام عملیات کسب و کار لازم است. این شرکت در نظرسنجی قبلی خود این رقم را ۳۷ درصد اعلام کرده بود.
بر اساس این مطالعه، فقط ۳۷ درصد از پاسخگویان گفته‌‏اند اکثریت نرم‏‌افزارهایی را که در اختیار دارند، ضروری و لازم است. اما حدود ۷۰ درصد از آن‌ها گفته‌‏اند حداقل ۲۰ درصد از نرم‌‏افزارهای مورد استفاده آن‌ها زائد و غیرضروری است.
در این مطالعه پاسخگویانی از ۱۶ کشور جهان شرکت کرده‌‏اند که ۷۳ درصد از آن‌ها از کشورهای اروپایی و آمریکا و بقیه نیز از کشورهای دارای اقتصادهای نوظهوری مثل هند و چین هستند. ۹۲ درصد از پاسخگویانی که در کشورهای هند، برزیل و چین فعالیت می‌‏کنند گفته‌‏اند بخش‌‏های مختلف شرکت متبوع آن‌ها درک رضایت‏‌بخشی از نرم‏‌افزارهای مورد استفاده در کسب و کار خود دارند. این رقم اما در کشورهایی مثل فنلاند و نروژ بین ۶۴ درصد تا ۶۹ درصد اعلام شده است.
با این همه، یافته‏‌های این مطالعه نشان می‌‏دهد اکثر مدیران عامل در سراسر جهان به دنبال افزایش سرمایه‌‏گذاری‏‌های خود در بخش نرم‏‌افزارهای جدید هستند. ۵۹ درصد از مدیران عامل شرکت‏‌کننده در این مطالعه گفته‌‏اند قصد دارند سرمایه‏‌گذاری در این حوزه را افزایش دهند. این رقم در بازار اقتصادهای نوظهور ۸۵ درصد است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *