افزایش حجم نرم‏‌افزارهای غیرضروری در محیط کار

افزایش حجم نرم‏‌افزارهای غیرضروری در محیط کار

همکاران سیستم- بررسی‏‌های شرکت عرضه‏‌کننده خدمات یکپارچه‌‏سازی نرم‌‏افزار‌ها نشان می‌‏دهد افزایش حجم نرم‌‏افزارهای غیرضروری و بلااستفاده در محیط کار به یکی از معضلات جدی پیش روی واحدهای آی تی سازمان‏‌ها و شرکت‏‌ها تبدیل شده است.
به گزارش وب‏‌سایت computerworld، شرکت کاپ‏جمینی (Capgemini) که خدمات یکپارچه‌‏سازی نرم‏‌افزاری عرضه می‌‏کند در مطالعه‌‏ای دریافته است که واحدهای آی تی سازمان‏‌ها با حجم فزاینده‏‌ای از نرم‏‌افزار‌ها دست و پنجه نرم می‌‏کنند که چندان متناسب با نیاز آن‌ها نیست. در این مطالعه که به صورت یک نظرسنجی در میان کسب و کار‌ها انجام شده است، ۴۸ درصد از یک هزار و ۱۱۶ مدیر ارشد آی تی گفته‌‏اند که نرم‌‏افزارهایی که شرکت‏‎های متبوع آن‌ها در اختیار دارند بیش از چیزی است که برای انجام عملیات کسب و کار لازم است. این شرکت در نظرسنجی قبلی خود این رقم را ۳۷ درصد اعلام کرده بود.
بر اساس این مطالعه، فقط ۳۷ درصد از پاسخگویان گفته‌‏اند اکثریت نرم‏‌افزارهایی را که در اختیار دارند، ضروری و لازم است. اما حدود ۷۰ درصد از آن‌ها گفته‌‏اند حداقل ۲۰ درصد از نرم‌‏افزارهای مورد استفاده آن‌ها زائد و غیرضروری است.
در این مطالعه پاسخگویانی از ۱۶ کشور جهان شرکت کرده‌‏اند که ۷۳ درصد از آن‌ها از کشورهای اروپایی و آمریکا و بقیه نیز از کشورهای دارای اقتصادهای نوظهوری مثل هند و چین هستند. ۹۲ درصد از پاسخگویانی که در کشورهای هند، برزیل و چین فعالیت می‌‏کنند گفته‌‏اند بخش‌‏های مختلف شرکت متبوع آن‌ها درک رضایت‏‌بخشی از نرم‏‌افزارهای مورد استفاده در کسب و کار خود دارند. این رقم اما در کشورهایی مثل فنلاند و نروژ بین ۶۴ درصد تا ۶۹ درصد اعلام شده است.
با این همه، یافته‏‌های این مطالعه نشان می‌‏دهد اکثر مدیران عامل در سراسر جهان به دنبال افزایش سرمایه‌‏گذاری‏‌های خود در بخش نرم‏‌افزارهای جدید هستند. ۵۹ درصد از مدیران عامل شرکت‏‌کننده در این مطالعه گفته‌‏اند قصد دارند سرمایه‏‌گذاری در این حوزه را افزایش دهند. این رقم در بازار اقتصادهای نوظهور ۸۵ درصد است.