افزایش ارزش سهام مایکروسافت ۳ میلیارد دلار به ثروت بالمر افزود

افزایش ارزش سهام مایکروسافت ۳ میلیارد دلار به ثروت بالمر افزود

همکاران سیستم- افزایش ارزش سهام مایکروسافت در سال ۲۰۱۳ باعث شده است بیش از ۳ میلیارد دلار به ثروت استیو بالمر، مدیر عامل کنونی این شرکت افزوده شود.
به گزارش وب‏‌سایت computerworld، افزایش ۵. ۳۴ درصدی ارزش سهام مایکروسافت در سال ۲۰۱۳ باعث شده است ثروت استیو بالمر ۲. ۳ میلیارد دلار افزایش یابد. مدیر عامل کنونی مایکروسافت در حال حاضر ۳۳۳ میلیون سهم این شرکت را در اختیار دارد که این رقم معادل ۴ درصد از کل سهام عرضه‌‌‏شده مایکروسافت است.
استیو بالمر که پس از بیل گیتس سکان مدیر عاملی مایکروسافت را برعهده گرفته است، مدتی قبل از تصمیم خود برای کناره‏‌گیری از این سِمت خبر داده بود. طنز ماجرا اما آنجاست که انتشار این خبر و واکنش مثبت تحلیل‏گران وال استریت به کناره‏‌گیری احتمالی بالمر یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش ارزش سهام مایکروسافت در سال ۲۰۱۳ بوده است.
بر اساس این گزارش، بالمر به صراحت گفته است که قصد ندارد سهامی را که از مایکروسافت در اختیار دارد بفروشد. داده‏‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نشان می‌‏دهد بالمر در سال‏های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ صاحب ۳۳۳ میلیون و ۲۵۹ هزار و ۹۹۰ سهم بوده است که این رقم در این دو سال تغییری نکرده است. اما وی در سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ صاحب ۴۰۸ هزار و ۲۵۲ هزار و ۹۹۰ سهم بوده است. داده‌‏های این کمیسیون نشان می‌‏دهد وی در فاصله بین سپتامبر ۲۰۱۰ تا سپتامبر ۲۰۱۱ حدود ۱۸ درصد از کل سهام خود را فروخته است.