اطلاعات ۹. ۲ میلیون نفر از مشتریان شرکت ادوبی به سرقت رفت

اطلاعات ۹. ۲ میلیون نفر از مشتریان شرکت ادوبی به سرقت رفت

همکاران سیستم- گروهی از هکر‌ها موفق شده‌‏اند اطلاعات ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از مشتریان و کاربران سیستم‏‌های شرکت ادوبی را هک کنند و کُد منبع برخی از محصولات این شرکت را نیز به دست آورند.
به گزارش وب‏‌سایت itworld، تیم امنیتی شرکت ادوبی اخیراً متوجه شده است که شبکه تحت مدیریت این شرکت هدف حملات بسیار پیچیده‌‏ای قرار گرفته است. بررسی‏‌ها نشان می‌‏دهد هکر‌ها توانسته‏‌اند به نام‏‌های کاربری و گذرواژه‏‌های رمزنگارش شده مشتریان ادوبی دسترسی پیدا کنند و اطلاعات ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از آن‌ها را سرقت کنند. در این حملات بخشی از اطلاعات این کاربران از جمله اطلاعات مربوط به دبیت کارت‏‌ها و کِردیت کارت‏‌های آن‌ها به دست هکر‌ها افتاده است.
همچنین گزارش شده است که کد منبع برخی از محصولات شرکت ادوبی مثل آکروبات، کُلدفوزیون و کلد فوزیون بیلدر نیز به دست هکر‌ها افتاده است. هنوز معلوم نیست که آیا هکر‌ها از این کدهای منبع استفاده تخریبی خاصی کرده‌‏اند یا نه.
بر اساس این گزارش، شرکت هولد سکیوریتی (Hold Security) که کار پیدا کردن اطلاعات سرقت‏‌شده در بازارهای سیاه و زیرزمینی اینترنتی را برعهده دارد، گزارش داده است که ۴۰ گیگابایت از یک آرشیو رمزگذاری‏‌ شده را پیدا کرده است که به نظر می‌‏رسد کد منبع محصولاتی مثل آکروبات و کلدفوزیون باشد. هولد سکیوریتی این آرشیو را در سرورهایی یافته است که از سوی هکر‌ها و مجرمان سایبری مورد استفاده قرار می‌‏گیرد. کار‌شناسان این شرکت هشدار داده‌‏اند از آنجا که برخی از محصولات ادوبی توسط کاربران و شرکت‌‏های مختلف در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌‏گیرد، این حملات ممکن است دروازه را برای هجوم نسل جدیدی از ویروس‏‌ها و بدافزار‌ها باز کند.
ادوبی هنوز اعلام نکرده است که آیا کد منبع برخی از محصولات پرکاربرد این شرکت مثل ادوبی ریدر هم به سرقت رفته است یا نه. سخنگوی ادوبی گفته است این شرکت به تحقیقات خود درباره این حملات ادامه می‌‏دهد.