اشتراک‌گذاری فایل‌های PDF روی فضای ابری آسان شد

اشتراک‌گذاری فایل‌های PDF روی فضای ابری آسان شد

همکاران سیستم- کاربرانی که با فایل‌های PDF کار می‌کنند یا آنها را به اشتراک می‌گذارند، می‌توانند از مزایای همکاری جدید شرکت Adobe با مرکز خدمات پردازش ابری Dropbox بهره‌مند شوند.به گزارش وبسایت Cnet خبر مربوط به آغاز همکاری‌های این دو شرکت روز گذشته منتشر شد تا بر اساس آن کاربران ابزار Adobe Acrobat Reader یا نسخه رایانه‌ای آن موسوم به Acrobat DC بتوانند به راحتی فایل‌های PDF را روی حساب کاربری خود در حافظه ابری Dropbox ذخیره کنند.
ابزار Acrobat Reader به صورت رایگان برای دستگاه‌های موبایلی مبتنی بر سیستم‌های عامل iOS و اندروید عرضه شده است و به کاربران امکان می‌دهد علاوه بر مشاهده فایل‌های PDF، بتوانند آن را علامت‌گذاری کنند. علاوه بر این کاربران هر دو سیستم عامل مذکور می‌توانند با خرید نسخه کامل‌تر قابلیت ایجاد PDF و انتشار آن را هم در اختیار داشته باشد.
نر‌افزار Acrobat DC که مبتنی بر فضای پردازش ابری ارائه می‌شود، از طریق قابلیت اشتراکی یا نسخه کامل رایانه‌ای در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و به آنها امکان می‌دهد از طریق سیستم پردازش ابری بتوانند فایل‌های PDF مورد نظر خود را روی دستگاه‌های مختلف در اختیار بگیرند.
هدف جدید از ارائه قابلیت‌های مذکور آسان‌سازی در ذخیره، همگا‌م‌سازی و به‌اشتراک گذاری فایل‌های PDF اعلام شده است. با استفاده از خدمات ابری Dropbox به عنوان یک حافظه ذخیره‌ساز اطلاعات، کاربران Adobe می‌توانند در انواع دستگاه‌های موبایل و رایانه‌ای فایل‌های PDF را از طریق ابزارهای این شرکت ویرایش کنند.